Націоналізація Привату: Коломойський

Націоналізація Привату: Коломойський "наваяв" вже 90 позовів до судів України й Кіпру

Укрінформ
Екс-власник ПАТ КБ «ПриватБанк» Ігор Коломойський та пов’язані з ним компанії та особи подали до суду 90 позовів у зв`язку з націоналізацією Приватбанку.

Зокрема, позови подані проти Національного банку України, Міністерства фінансів України, Фонду гарантування вкладів фізосіб та державного Приватбанку. Про це Укрінформу повідомили у відповідь на інформаційні запити до вищезазначених відомств.

Так, Коломойський оскаржує саму процедуру виведення Приватбанку з ринку (4 позови), постанову Кабміну про входження держави в капітал фінустанови (2 позови) та намагається розірвати поруку по кредитах рефінансу (1 позов). 

До судів подано також 42 справи, в яких позивачі намагаються оскаржити те, що вони пов’язані з власниками Приватбанку. Зокрема, це позови від родини Суркісів, футбольного клубу «Динамо Київ», що очолює голова родини, та Акцент Банку, який є власністю сім’ї.

Ще 19 справ спрямовано до суду з метою скасувати процедуру ball-in, коли депозити великих вкладників перетворювалися на капітал банку при націоналізації.

В 17 справах офшори та фізособи, визнані пов’язаними з Приватбанком, оскаржують припинення нарахування відсотків по депозитах. В Національному банку у відповідь на запит Укрінформу зазначили, що позови, за якими оскаржується націоналізація, не можуть мати наслідком повернення банку попереднім власникам. "Відповідно до статті ст.41 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" держава як інвестор не може бути позбавлена права власності на придбані нею акції банку та такі акції не можуть бути витребувані у неї на користь попереднього власника. І.Коломойський, як попередній власник акцій банку, не має права вимагати від інвестора (тобто  держави в особі Міністерства фінансів України) відшкодування будь-яких збитків, понесених у результаті придбання інвестором акцій банку, з підстав недійсності, скасування або визнання протиправними будь-яких рішень, правочинів або інших дій, прийнятих або вчинених у процесі визнання банку неплатоспроможним та виведення його з ринку", - йдеться у коментарі НБУ.

Читайте також: Мінфін докапіталізував ПриватБанк іще на 22,5 мільярда

Нагадаємо, колишні власники Приватбанку Ігор Коломойський та Ігор Боголюбов 16 грудня 2016 року звернулися до уряду з проханням націоналізувати банк.

Кабінет міністрів на підставі пропозиції Національного банку, рішення Ради з фінстабільності, з урахуванням рішення Ради національної безпеки та оборони України ухвалив рішення про входження держави до капіталу ПриватБанку. Відповідно до цього рішення 100% акцій банку належить державі в особі Міністерства фінансів.

Після націоналізації ПриватБанку держава вклала у фінустанову суму, еквівалентну 5% ВВП.

Термін, до якого колишні акціонери ПАТ КБ "ПриватБанк" в односторонньому порядку зобов'язалися забезпечити реструктуризацію кредитного портфелю банку, закінчився 1 липня.

Тому НБУ почав примусове стягнення боргів з екс-власників Привату.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-