АМКУ визнав, що Ostсhem Фірташа зловживав монопольним становищем

АМКУ визнав, що Ostсhem Фірташа зловживав монопольним становищем

936
Ukrinform
Антимонопольний комітет України (АМКУ) визнав факт зловживання монопольним становищем на ринку мінеральних добрив у 2014-2015 році з боку підприємств групи Дмитра Фірташа Ostсhem.

Рішення стосовно цього порушення знаходиться на доопрацюванні та найближчим часом буде винесено на засідання АМКУ, йдеться в матеріалах розслідування АМКУ, які були надані Всеукраїнській аграрній раді та Укрінформу прес-службою ВАР.

"Згідно з документами, Комітет прийняв рішення накласти штраф у розмірі до 10% доходу за 2016 рік на всіх учасників групи Ostсhem та зобов’язати їх встановити ціни ринкового рівня. Відповідні попередні висновки АМКУ було надіслано сторонам справи та отримано не суттєві, на думку Комітету, коментарі", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається в матеріалах розслідування, АМКУ встановив «порушення суб’єктом господарювання у складі публічного акціонерного товариства «Азот», приватного акціонерного товариства «Сєверодонецьке об’єднання Азот», публічного акціонерного товариства «Рівнеазот», товариства з обмеженою відповідальністю «НФ Трейдінг Україна», передбачене пунктом 2 статті 50 та пунктом 1 частини другої статті 13 Закону України «Про захист економічної конкуренції» у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку основних видів азотних мінеральних добрив шляхом встановлення таких цін реалізації товару, які неможливо було б встановити за умов існування значної конкуренції на ринку».

Читайте також: Антимонопольний комітет по-новому контролюватиме ціни

В АМКУ повідомили, що монополіст умисне знижував рентабельність заводів, щоб мати можливість завищувати ціни. Зокрема, в 2015 році в рамках однієї групи суб’єктів господарювання спостерігалося штучне завищення вартості сировини та, відповідно, витрат підприємства-виробника. Так, «у 2015 році ПАТ «Азот» та ПАТ «Рівнеазот» здійснювали взаємні поставки за цінами, що перевищували (до 57%) граничний рівень цін, встановлений НКРЕ», - говориться в документі.

«Маючи центр прибутку поза межами України та закуповуючи основну сировину по цінах, що суттєво переважають середньоринкові, вони можуть встановлювати від’ємні рівні рентабельності, чим можуть завдавати шкоду економіці України та аргументувати свої неринкові ціни фактором нерентабельності виробництва», – йдеться в документі АМКУ з приміткою, що вирішення цих проблем лежить поза компетенцією Комітету й потребує розслідування фіскальними та правоохоронними органами.

Крім того, згідно з документом, «антидемпінгові мита не виконали своєї функції захисту вітчизняних виробників». У Комітеті наголосили, що під час проведення антидемпінгового розслідування з боку Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, на основі яких були встановлені спеціальні мита на добрива від єдиних можливих альтернативних постачальників – російських виробників – «не було ретельно досліджено інформацію про структуру собівартості та джерела формування від’ємної рентабельності заводів монополіста».

Як відомо, група Ostchem об'єднує групу хімічних підприємств, що виробляють мінеральні добрива, органічні кислоти, діоксид титану, кальциновану соду, рідкий азот та інші хімічні продукти. Ostchem Holding входить до складу фінансово-промислової групи «Group DF» Дмитра Фірташа.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>