Антимонопольний комітет по-новому контролюватиме ціни

Антимонопольний комітет по-новому контролюватиме ціни

1384
Ukrinform
Антимонопольний комітету України розробив алгоритм звернень до органів влади з приводу підвищення цін на продукти харчування.

Презентація проходить сьогодні під час відкритого засідання Робочої групи з моніторингу продовольчих ринків, передає кореспондент Укрінформу.

Механізм звернень був розроблений за ініціативи Антимонопольного комітету України спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства України і Державною службою України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

Також, у ході засідання відбувається обговорення ситуації на соціально важливих продовольчих ринках України, компетенція та дії органів влади на зазначених ринках. 

Нагадаємо, членами Робочої групи з моніторингу продовольчих ринків є представники АМКУ, Мінагрополітики України, Держпродспоживслужби, Міністерства економічного розвитку і торгівлі та Державної служби статистики України.

22 грудня 2016 року голова Антимонопольного комітету України Юрій Терентьєв, міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий і голова Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа підписали Меморандум про співпрацю. Документ дозволить посилити міжвідомчу взаємодію на ринках споживчих товарів.

Меморандум між Антимонопольним комітетом України, Міністерством аграрної політики та продовольства і Державною службою з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів передбачає розмежування повноважень органів влади та способи їх взаємодії в межах компетенції у сферах ціноутворення та  недобросовісної конкуренції на ринках споживчих товарів.

Метою Меморандуму є оперативне реагування та запобігання порушенням законодавства з питань контролю за ціновою ситуацією та проявами недобросовісної конкуренції.

Результатом підписання Меморандуму стало:

- надання взаємної методичної допомоги щодо моніторингу ринків споживчих товарів;

- взаємодія щодо шляхів оперативного вирішення спільних проблемних питань, щодо ситуацій на ринках споживчих товарів України в т.ч. цінових;

- оперативний обмін інформацією у разі виникнення цінових коливань на ринках споживчих товарів. Як результат компетентне реагування, з’ясування причин виникнення таких ситуацій та створення механізмів їх запобігання;

- спільна участь у розробці проектів законів, інших нормативно-правових актів з питань регулювання діяльності ринків споживчих товарів;

- підвищення обізнаності споживачів, суб’єктів господарювання та представників ЗМІ при вирішенні вищезазначених проблемних питань.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-