Нацбанк заявляє про ознаки "підозрілих операцій" і виведення грошей у 22 банках

Нацбанк заявляє про ознаки "підозрілих операцій" і виведення грошей у 22 банках

1702
Ukrinform
Національний банк України у першому півріччі направив до правоохоронних органів 10 листів з інформацією про підозрілі операції клієнтів 22 банків.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

«НБУ надавав правоохоронцям інформацію, яка здебільшого стосувалася проведення клієнтами банків ризикових фінансових операцій з готівковими коштами у значних обсягах, а також операцій з переказу коштів за межі України, які можуть свідчити про виведення капіталів з країни», - йдеться в повідомленні.

Зі слів директора департаменту фінансового моніторингу Ігоря Берези, для запобігання банківських ризиків у сфері фінансового моніторингу НБУ впровадив ризик-орієнтований підхід, що дозволяє банкам оцінити реальні фінансові можливості клієнтів, які бажають здійснювати фінансові операції.

Читайте також: Нацбанк за півроку виявив 84 нелегальних обмінники

Нагадаємо, фінансові операції на суми, що дорівнюють або перевищують 150 тис грн та мають відповідну ознаку, віднесені Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" до операцій, які підлягають обов'язковому фінансовому моніторингу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>