Аеропорт "Бориспіль" готовий до аудиту перемовин з Ryanair

Аеропорт "Бориспіль" готовий до аудиту перемовин з Ryanair

3097
Ukrinform
"Бориспіль" заявляє, що готовий до аудиту перемовного процесу з Ryanair на предмет економічної доцільності, виваженості позиції керівництва аеропорту, юридичної коректності та недискримінації інших контрагентів аеропорту з позиції законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідна офіційна позиція державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль" щодо одностороннього виходу авіакомпанії Ryanair із переговорного процесу була передана в розпорядження Укрінформу.

"На початку перемовного процесу із авіакомпанією Ryanair зі сторони аеропорту "Бориспіль" неодноразово було висловлено низку застережень щодо неможливості задоволення в повному обсязі їхніх фінансових очікувань внаслідок специфіки українського законодавства та конфлікту моделі лоукост-аеропорту та хабового аеропорту, яким є "Бориспіль". З нашого боку було висловлено низку конструктивних пропозицій та здійснено кроки назустріч авіакомпанії Ryanair для можливості заходу європейського лоукостера до центрального аеропорту країни", - йдеться у повідомленні.

У прес-службі "Борисполя" також зазначили, що практика заходу Ryanair до центрального аеропорту не є традиційною для початку польотів відповідної авіакомпанії в інших країнах, що підтверджується як аналізом їхньої карти польотів, так і невдалими перемовинами напередодні із іншим київським аеропортом.

Читайте також: Уряд вирішив поновити переговори з Ryanair — Гройсман

Водночас, як зазначається у повідомленні аеропорту, з боку летовища задля задоволення вимог Ryanair було свідомо зменшено ставку пасажирського збору з $17 до $13 для всіх авіакомпаній, що означає для аеропорту недоотримання щорічно 360 млн грн. "Ставка даного збору встановлюється наказом Міністерства інфраструктури. Без відповідної зміни отримання очікуваних Ryanair $7,5 за одного пасажира не могло відбутися", - йдеться у повідомленні.

Крім того, як стверджують у прес-службі, аеропорт "Бориспіль" змінив з урахуванням очікувань Ryanair норми публічної оферти, які встановили 80% знижку від базового пасажирського збору на нових напрямках польотів; також було закріплено напрямок "новим" для авіакомпанії протягом 6 місяців задля неможливості виникнення маніпуляцій між авіаперевізниками й намаганнями ними першими "зайняти" маршрут й отримати на ньому 80% знижку (так звана норма про 100 км).

"Нами неодноразово висловлено позицію стосовно того, що аеропорт згоден на співінвестування в новий напрямок шляхом надання 80% знижки виключно у разі гарантії зі сторони авіакомпанії щодо нарощування пасажиропотоку на даному напрямку та збільшення географії польотів", - зазначили також у прес-служби летовища.

Там наголосили, що саме за останнім пунктом від початку перемовного процесу з боку Ryanair відбувалося несприйняття аргументів аеропорту.

"Зокрема, ми наполягали і продовжуємо це робити, що польоти до Лондона не можуть підпадати під дію 80% знижки, оскільки за цим напрямком вже здійснюють польоти British Airlines та базовий перевізник аеропорту – МАУ. Крім того, аеропорт не зможе зафіксувати збір для пасажирів авіакомпанії Ryanair на рівні $7,5, оскільки він залежить саме від забезпечення та нарощування пасажиропотоку на даному напрямку. Така позиція виявилася неприйнятною для представників лоукостера. Ми офіційно заявляємо про гарантії пасажиропотоку зі сторони авіакомпанії у розмірі 150 000 пасажирів, що складає 1,5% планового пасажиропотоку "Борисполя" у поточному році", - зазначили у прес-службі "Борисполя".

Читайте також: Повернення Ryanair відповідає суспільним інтересам України - Клімкін

У держпідприємстві також наголосили, що, по-перше, перемовини авіакомпанії Ryanair та аеропорту "Бориспіль" з фінансових питань "були приречені" з моменту фіксації ставки у розмірі $7,5, яка відображена у меморандумі між Міністерством інфраструктури та керівництвом авіакомпанії. "Дана ставка з господарюючим суб'єктом – аеропортом "Бориспіль" – не була погоджена на предмет економічної доцільності, обгрунтованості та недискримінації інших контрагентів аеропорту", - зазначили у прес-службі.

По-друге, процес укладання типового контракту на обслуговування авіакомпанії в аеропорту "Бориспіль" із суто економічного процесу перетворився на поле для політичних дивідендів окремих осіб, зазначається у повідомленні аеропорту.

І по-третє, у прес-службі летовища офіційно стверджують, що умови стимулюючої програми аеропорту "Бориспіль" є "відкритими, публічними, транспарентними та такими, що ними можуть скористатися усі авіакомпанії, які зацікавлені у польотах із "Борисполя". "Згідно з умовами надання знижок аеропорт повинен отримати від авіакомпаній гарантію розширення географії польотів (нові рейси) та нарощування пасажиропотоку на відповідних напрямках протягом пільгового періоду", - йдеться у повідомленні.

Там також зазначається, що зі свого боку аеропорт "Бориспіль" готовий до будь-якого аудиту перемовного процесу з авіакомпанією Ryanair на предмет економічної доцільності, виваженості позиції керівництва аеропорту, юридичної коректності та недискримінації інших контрагентів аеропорту з позиції законодавства про захист економічної конкуренції.

Крім того, як підкреслюється у повідомленні, керівник аеропорту публічно заявляє про готовність нести відповідальність за усі рішення, ухвалені в ході перемовного процесу з авіакомпанією, та закликає перевести подальші перемовини в площину економіки, а не політики.

Як повідомляв Укрінформ, 10 липня гендиректор аеропорту "Бориспіль" Павло Рябікін на спеціально скликаній прес-конференції заявив, що договір з ірландською авіакомпанією-лоукостером Ryanair не може бути підписаний через низку причин. Пізніше у понеділок авіакомпанія Ryanair заявила про скасування запланованого виходу на український ринок.

"Ryanair оголошує, що скасовує свій запланований прихід в Україну після того, як київський аеропорт не виконав угоду, досягнуту в Міністерстві інфраструктури з посадовими особами аеропорту та нинішнім генеральним директором аеропорту Рябікіним у березні цього року", - пояснила своє рішення компанія.

Зі свого боку, міністр інфраструктури Володимир Омелян натякнув, що до скасування авіакомпанією Ryanair запланованого виходу на український ринок причетний голова спостережної ради авіакомпанії "Міжнародні авіалінії України" Арон Майберг.

У вівторок, 11 липня, Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявив, що Україна поновить переговорний процес з Ryanair.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>