Коболєв очікує другий раунд переговорів Нафтогазу і Газпрому цього тижня

Коболєв очікує другий раунд переговорів Нафтогазу і Газпрому цього тижня

Укрінформ
Голова компанії «Нафтогаз України» Андрій Коболєв очікує другий раунд переговорів із російським Газпромом цього тижня відповідно до рішення Арбітражного інституту Торговельної палати Стокгольма (Швеція).

Про це повідомляє у понеділок Радіо Свобода.

«Провели перший раунд переговорів, наступний відбудеться на поточному тижні», – сказав він.

Інших подробиць переговорів Коболєв не надав.

На початку липня у Нафтогазі повідомили про переговори з Газпромом з метою визначення конкретних сум, які сторони мають виплатити одна одній за рішенням арбітражу.

Українська сторона повідомляла, що якщо в ході переговорів компанії не дійдуть згоди щодо нових формулювань і визначення належних до виплати сум, остаточне рішення ухвалить арбітраж.

Читайте також: Спецдозволи для Укрнафти: Коболєв закликає Держгеонадра виконати рішення суду

Нафтогаз 31 травня заявив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у провадженні проти Газпрому за контрактом на постачання газу. За повідомленням компанії, Стокгольмський арбітраж задовольнив вимогу Нафтогазу щодо перегляду ціни в контракті на постачання газу з Газпромом з урахуванням ринкових умов, а також скасував вимоги російського монополіста за умовою «бери або плати» і повністю скасував заборону на реекспорт Україною газу. За принципом «бери або плати», прописаним у контракті 2009 року, Україна мала щороку купувати 52 мільярди кубометрів газу або, навіть не купуючи, оплачувати його вартість.

У Газпромі ж заявили, що принцип «бери або плати» не скасований, але не пояснили цю позицію.

У жовтні 2014 року компанія «Нафтогаз України» звернулася до Стокгольмського арбітражу з вимогою перегляду контракту на транзит газу з російським Газпромом, а також компенсації у зв’язку з недостатніми обсягами прокачування.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-