У Нацкомфінпослуг заявили, що анулювали ліцензії двох страхових компаній

У Нацкомфінпослуг заявили, що анулювали ліцензії двох страхових компаній

Укрінформ
Нацкомісія з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг, минулого тижня анулювала ліцензії страхових компаній «Саламандра-Україна» та «ДІМ Страхування» у зв'язку з рядом порушень.

Про це в ексклюзивному коментарі Укрінформу розповів член Нацкомфінпослуг Денис Ястреб.

«У квітні ми отримали ухвали судів, відповідно до яких нам було надано дозвіл у рамках кримінального провадження провести перевірки наших піднаглядних. Тож ми провели результативні перевірки у «Саламандрі» та «Дім страхування». В ході проведених перевірок нами було виявлено порушення: в СК «Домі страхування» їх було близько шести, а в СК «Саламандра» - близько десяти», - зазначив Ястреб.

Він зазначив, що приміром, у страхової компанії «Дім страхування» було виявлено недопокриття страхових резервів, також було виявлено порушення у співпраці з «Ощадбанком» з приводу страхування майна. "Також ми знайшли порушення у добровільному медичному страхуванні, було укладено договори, згідно з якими було застраховано майже 18 тисяч осіб, однак, немає жодного підтвердження, що ці особи давали згоду на те, щоб їх страхували", - пояснив Ястреб.

Він зауважив, що було виявлено ряд порушень, які стосувались здебільшого процедури страхування кредитів. Кредити видавалися, не поверталися, страхова компанія виплачувала страхові відшкодування не маючи на те належних підстав. Таких договорів протягом 2015-2016 років страховики уклали майже на 100 мільйонів гривень.

«При виконанні таких договорів у матеріалах справи були відсутні документи, які б підтверджували настання страхового випадку. За такими договорами було виплачено близько 8 млн гривень. Тобто, фактично ці виплати не являються страховим відшкодуванням, так як по договору такої виплати не передбачено», - підкреслив Ястреб.

Читайте також: Коломойський каже, що в НБУ підняли галас навколо “Привату”, бо не все знають

Він зазначив, що страховим компаніям було надано час для усунення порушень.

«СК «Дім страхування» нас повідомив про те, що вони сплатили штрафні санкції за недостовірну інформацію, та повідомили, що вони усунули фактично всі порушення, однак, проаналізувавши документи, ми прийшли до висновку, що підтвердження усунення цих порушень в пакеті документів немає. Тому відповідно до законодавства ми повинні складати акт про невиконання розпорядження і як наслідок цього, це прийняття рішення про анулювання ліцензії. Слід зазначити, що нічого іншого ніж анулювання ліцензій, закон не передбачає. 29 червня ми прийняли рішення про анулювання всіх ліцензій СК «Дім страхування», - наголосив член Нацкомфінпослуг.

За словами посадовця,  в діяльності страхової компанії «Саламандри» теж було виявлено ряд порушень. Одне з них - це те, що її керівник не відповідав вимогам, установленим комісією, а саме щодо стажу роботи та освіти. І хоча він був звільнений, до компанії лишалось багато запитань.

«Основне порушення, яке компанія не усунула, - це неправомірні виплати. Наприклад, було зафіксовано факт виплати страхового відшкодування на 9 мільйонів гривень  за договором страхування від пожежі, однак, є документи, які свідчать про те, що компанія не мусила робити цього, однак зробила. Подібна ситуація була виявлена і з договорами страхування кредитів, за якими компанія відшкодувала 3 млн грн за неповерненими кредитами», - зазначив посадовець.

Він розповів, що це була певна група осіб, які постійно брали кредити і не повертали.

«Тому враховуючи все вищесказане, 29 червня ми прийняли рішення про анулювання ліцензії страховій компанії «Саламандра», - зазначив Ястреб.

Посадовець нагадав, що торік близько 40 страхових компаній були позбавлені ліцензій і здебільшого більшість проблем, пов'язані саме з виконанням зобов'язань перед своїми клієнтами, «у двох вищезгаданих компаній таких порушень немає, однак є ряд інших».

Нагадаємо, у червні Служба безпеки України проводила обшуки в двох страхових компаніях, що належать Юрію Явтушенку - СК «ДІМ Страхування» і СК «Саламандра». Приводом для візиту СБУ нібито стала кримінальна справа, заведена на Явтушенка кілька років тому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-