Уряд виділить додаткові 25 мільярдів на медичну реформу

Уряд виділить додаткові 25 мільярдів на медичну реформу

Укрінформ
Уряд ухвалив Бюджетну резолюцію на 2018-2020 роки, яка передбачає фінансування всіх етапів реформи охорони здоров’я та дає можливість планувати розвиток медичної галузі на кілька років уперед.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк за підсумками засідання Кабінету міністрів, інформує МОЗ.

«Протягом 2018-2020 рр. бюджет на гарантований пакет медичних послуг виросте з 55 млрд, які є на сьогодні в медичній субвенції, до 81,2 млрд грн у 2020 р. Тобто на 25,7 млрд за 3 роки збільшиться обсяг фінансування саме медичних послуг. У перший рік реформи (2018 р.) фінансування збільшиться на 10 млрд, у 2019 р. - орієнтовно на 8,2 млрд грн, у 2020 р. - на 7,3 млрд грн. Цифри можуть варіюватися залежно від темпу реформи. Згадані 10 млрд передусім підуть на реформу первинки», - повідомив Ковтонюк.

Крім того, уряд затвердив щорічне фінансування програми «Доступні ліки». У поточному році держава виділила 500 млн грн на відшкодування ліків по 3 напрямках захворювань.

З наступного, 2018, року і далі держава щороку виділятиме по 1 млрд грн на згадану програму, зважаючи на позитивну динаміку її реалізації.

"Хочу всім скептикам сказати, що реформа медицини повністю забезпечена фінансовими ресурсами. За рахунок вказаних коштів заплановано проводити оплату первинної медичної допомоги за єдиним національним тарифом, поступово запровадити оплату стаціонарної вторинної та третинної допомоги за проліковані випадки", - зазначив міністр фінансів України Олександр Данилюк. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-