Україна має боротися проти знищення власної ГТС – експерт

Україна має боротися проти знищення власної ГТС – експерт

710
Ukrinform
Перемога у Стокгольмському арбітражі підтвердила, що саме Україна повинна активно боротися проти знищення власної газотранспортної інфраструктури.

Про це пише у своїй статті для DT.UA колишній посол України в Туреччині Сергій Корсунський.

"У значної частини української політичної еліти є майже містичне переконання, що проблеми України, зокрема у сфері енергетики, надзвичайно хвилюють Єврокомісію, США і європейські установи на зразок Договору про енергетичне співтовариство", - констатує Корсунський.

Як зазначає автор, заяви з приводу "Північного потоку-2", які останнім часом лунають з Брюсселя, не обнадіюють. Зкорема, Європейська комісія дійшла висновку, що умови Третього енергопакету не можуть застосовуватися до офшорних трубопроводів. Таким чином, "Газпром" може залишатися монопольним власником труби і головним постачальником газу в Німеччину, поки маршрут не перетне кордони ЄС. Компанії Royal Dutch Shell, OMV, Engie, Uniper i Wintershall вже заявили про намір вкласти у проект майже за 1 млрд дол. кожна.

Навіть в контексті "Турецького потоку", в якому не зацікавлені Німеччина і потужні європейські партнери, останнім часом з'явилися нові тривожні тенденції, пише Корсунський. Як повідомили минулого тижня міжнародні ЗМІ, що спеціалізуються на нафтогазовій та енергетичній тематиці, "Газпром" шукає інвесторів для фінансування другої гілки газопроводу "Турецький потік", який у разі його реалізації забере в українського транзиту 32 млрд кубометрів газу, йдеться в матеріалі.

"І в ЄС, і в США є як впливові симпатики України, так і ті, хто ставиться до нашої країни негативно. Серед останніх зовсім необов'язково всі є "агентами Москви". Європейські компанії, які погодилися фінансувати "Північний потік-2", навряд чи пішли на це тому, що прагнуть допомогти Росії "встати з колін" чи розділяють "цінності" "русского мира". Але економічні міркування, аргументи "Газпрому", який погодився на всі вимоги Єврокомісії в антимонопольному розслідування і перспективи повернутися з часом на безкрайній російський ринок після зняття санкцій роблять свою справу", - наголошується в статті.

"Стратегічний виграш у Стокгольмі повинен був ще раз підтвердити, що рішення наших проблем — у наших руках, і саме Україна повинна активно боротися проти знищення власної газотранспортної інфраструктури"… Тільки системна, скоординована робота всіх державних установ — від адміністрації президента України до "Нафтогазу" — може вплинути на розвиток подій", - вважає Корсунський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-