Розробники узгодили фінальну версію Нацстратегії поводження з відходами

Розробники узгодили фінальну версію Нацстратегії поводження з відходами

Укрінформ
На засіданні керівного комітету з підготовки Національної стратегії поводження з відходами представлено остаточну редакцію документа, над яким майже рік працювали три міністерства за підтримки GIZ та ЄБРР.

Про це повідомляє Урядовий портал

«Ми вийшли на фінальну версію цього документа. Далі - рішення Кабміну і напрацювання необхідної законодавчої бази. Документ базується на європейських директивах, які Україна зобов'язалася імплементувати у рамках Угоди про асоціацію, та враховує практичні напрацювання країн ЄС щодо вирішення проблем з відходами усіх видів: побутовими, будівельними, електронними, с/г та іншими», - зазначив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

За його словами, документ передбачає запровадження економіки замкнутого циклу, мінімалізацію утворення відходів, а також можливість повторно їх використовувати як вторинну сировину.

«Поводження з відходами - майже тіньовий сектор економіки. Це неприйнятно. Стратегія передбачає запровадження нових правил. Сміттєпереробні заводи та сортувальні лінії в Україні з'являться лише за прозорості ринку, коли можна прийти вкласти кошти в будівництво сміттєпереробного заводу чи сортувальної лінії і законно працювати, щоб повернути свою інвестицію», - наголосив Семерак.

Він додав, що темпи реалізації реформи прямо залежатимуть від активності органів місцевого самоврядування та територіальних громад.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-