Європарламент проголосував за додаткові торговельні преференції для України

Європарламент проголосував за додаткові торговельні преференції для України

Укрінформ
Європарламент проголосував надання Україні тимчасових автономних торговельних преференцій поза дією положень поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі.

Законодавчу резолюцію підтримали під час голосування у четвер 475 депутатів, 102 були проти та 61 утримався, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Документ визначає, що додаткові торговельні преференції для України включають уведення нульових митних тарифів для деяких видів сільськогосподарської продукції та промислових товарів. Це, зокрема, овес, мед, кукурудза, а також 23 види промислових товарів, серед яких – добрива, взуття, деякі метали та електронне обладнання.

Водночас, остаточний зміст рішення буде опрацьовано у процесі переговорів між Європарламентом, Єврокомісією та Радою ЄС.

Напередодні єврокомісар з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом розкритикувала позицію Європарламенту у цьому питанні, відзначивши, що запропоновані законодавчим органом ЄС торговельні преференції містять низку обмежень.

У свою чергу, доповідач у Європарламенті з цього питання депутат Ярослав Валеса вважає компромісом між допомогою Україні та захистом європейських виробників пропозиції вилучити із запропонованих Єврокомісією преференцій такі товари, як пшениця, перероблені томати та сечовину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-