Безвіз стимулює «продуктовий туризм», але експерт не радить перейматися

Безвіз стимулює «продуктовий туризм», але експерт не радить перейматися

837
Ukrinform
З веденням безвізу українці почнуть масово закуповувати продукти в Польщі через нижчий рівень цін та вищу якість продуктів у сусідній країні.

Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

"Люди хочуть витрачати свої гроші з розумом, а порівнюючи ціни в Україні та у Польщі бачимо, що в наших сусідів ціни нижче ніж у нас. Додайте сюди ще непогану якість цих продуктів", - зазначив він.

На думку Дорошенка, ця тенденція може з’явитись перш за все у Львівській та Волинській областях, а також у Рівненській, які мають невелику відстань до кордону з Польщею. 

"З відкриттям європейських кордонів для безвізових поїздок українці, які проживають поблизу Польщі почнуть масово їздити до сусідньої країни для закупки продуктів харчування. Це позначиться як на додаткових пробках на кордоні на вихідні, так і зниженням покупок у місцевих магазинах", - вважає експерт. 

На думку Дорошенка, українці везтимуть з Польщі продукти тривалого терміну зберігання. 

Попри це, зазначив він, Західний регіон лишатиметься цікавим для  рітейлерів в Україні.

"Західний регіон країни є найбільш цікавим сьогодні для рітейлерів. Це пов’язано у тому числі з тим, що рівень життя в ряді західних областей зростає значно більшими темпами, ніж у східних, або центральних. Це відбувається за рахунок того, що регіон отримує свій зиск з великої кількості трудових мігрантів", - заявив експерт. 

Дорошенко також вважає, що рітейлерам не варто особливо перейматися народженням "продуктового туризму", оскільки безвізовий режим лише запустить механізм, який є природнім в усьому світі. 

"Продуктовий туризм дуже розвинутий у всіх частинах світу. І наша країна тут не виключення: до Закарпаття приїжджають угорці на вихідні, раніше було немало поляків у Львівській області", - зазначив він.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-