Фонд держмайна оскаржив рішення судів щодо боргу ОПЗ на користь Фірташа

Фонд держмайна оскаржив рішення судів щодо боргу ОПЗ на користь Фірташа

1489
Ukrinform
Фонд держмайна подав касаційну скаргу на ухвали судів Одеської області щодо боргу-тягаря ОПЗ.

Про це інформує прес-служба ФДМУ.

"Фонд державного майна 13 травня 2017 подав касаційну скаргу до Вищого спецiалiзованого суду України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ на ухвалу Апеляційного суду Одеської області щодо боргу Одеського припортового заводу перед компанією Ostchem. Фонд просить суд прийняти його касаційну скаргу до провадження та скасувати ухвали Южного міського суду та Апеляційного суду Одеської області щодо боргу ОПЗ, а також передати справу на новий розгляд до суду першої інстанції", - йдеться в повідомленні.

Керівник ФДМУ Дмитро Парфененко після винесення 10 травня Апеляційним судом ухвали щодо боргів ОПЗ, заявив, що такі ухвали фактично відкривають шлях до банкрутства надважливого містоутворюючого підприємства. Він наголосив, що Фонд робить усе можливе, аби не допустити занепаду підприємства і, зокрема, готує касаційну скаргу на ці ухвали.

Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні КМУ 10 травня доручив ФДМУ та Міністерству юстиції терміново розібратися у спорі між ОПЗ та Ostchem, наголосивши на невідкладності прийняття всіх заходів із захисту державних інтересів.

На своїй прес-конференції 14 травня Президент України Петро Порошенко заявив, що банкрутство ОПЗ абсолютно неприйнятне. Виходом зі складної ситуації на підприємстві Президент назвав його приватизацію: "Єдиний вихід з цієї ситуації, і це стосується не лише ОПЗ, – є приватизація. Приватизація – як ліквідація потенційного джерела корупції".

Нагадаємо, Южний міський суд Одеської області своєю ухвалою від 6 березня 2017 р. у справі № 519/15/17 задовольнив клопотання представника компанії OstchemHoldingLimited про визнання та надання дозволу на примусове виконання на території України часткового арбітражного рішення за згодою № 1 Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольма від 25 липня 2016 р. у справі V 2016/065 про стягнення з ПАТ "Одеський припортовий завод" на користь компанії OstchemHoldingLimited 5,24 млрд грн непогашеного основного боргу та 1,6 млрд грн неоспорюваної нарахованої пені, а також постановив видати виконавчий лист.

10 травня 2017 р. Апеляційним судом Одеської області апеляційну скаргу ПАТ "Одеський припортовий завод" на цю ухвалу залишено без задоволення, а ухвалу Южного міського суду Одеської області 6 березня 2017 р. у справі № 519/15/17 залишено без змін.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-