В Україні додалося ділового оптимізму

В Україні додалося ділового оптимізму

Дослідження
1275
Ukrinform
За минулий рік в Україні поліпшився регуляторний клімат та зріс рівень ділового оптимізму малих та середніх підприємств (МСП).

Про це повідомили в Мінекономрозвитку з посиланням на результати другої Щорічної оцінки ділового клімату 2016, яку провів Інститут економічних досліджень та політичних консультацій у рамках Програми USAID «Лідерство в економічному врядуванні».

"Центральний індекс дослідження, «Індекс ділового клімату», зріс на 5 пунктів, порівняно з 2015 роком. Він свідчить, що оптимізм малих та середніх підприємців щодо розвитку свого бізнесу у найближчі півроку зріс. Разом із цим, оптимізм щодо зростання бізнесу у найближчі 2 роки дещо зменшився", - зазначається в повідомленні.

Як показали результати дослідження, зміни у регуляторному середовищі України за останні 2 роки мають позитивну динаміку. Підприємці позитивно відгукуються про зміни у процедурі реєстрації бізнесу, початку користування приміщеннями та зменшення кількості перевірок. До того ж, вартість отримання дозвільних документів та проходження реєстраційних та контрольних процедур для МСП у 2016 зменшилась у порівнянні з 2015 роком на 2,3 тис грн, до  27,4 тис грн/рік. В рейтингу основних перешкод для ведення бізнесу перше місце посів показник «Низький попит», що витіснив на друге місце «несприятливу політичну ситуацію».

"Це дослідження - ще один доказ того, що зусилля Мінекономрозвитку щодо дерегуляції спрямовані правильно. Разом з Офісом ефективного регулювання ми підготували законопроект про поліпшення інвестиційного клімату, прийняття і впровадження якого має істотно покращити бізнес-клімат в Україні. А це плюс для України не тільки в згаданому дослідженні, але і в рейтингу Doing Business," - прокоментував дослідження перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

В опитуванні взяли участь представники 1851 малих та середніх підприємств по всій країні.

Щорічна оцінка ділового клімату (ABCA, Annual Business Climate Assessment) - це щорічне дослідження малого та середнього бізнесу, яке дозволяє здійснювати моніторинг змін, які відбуваються у діловому середовищі. Дослідження виявляє вплив економічного та регуляторного середовища на економічну активність МСП та формує рейтинг ділової активності бізнесу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-