Грошима Януковича "наростять" золотовалютний резерв до $18,4 мільярда

Грошима Януковича "наростять" золотовалютний резерв до $18,4 мільярда

1292
Ukrinform
Золотовалютні резерви України становитимуть $18,4 млрд після того, як до резервів будуть зараховані конфісковані кошти, які були вкрадені наближеними до екс-президента Віктора Януковича особами.

Про це повідомив Президент Петро Порошенко під час наради із міністром фінансів України Олександром Данилюком та головою Національного банку України Валерією Гонтаревою, інформує прес-служба глави держави.

"За словами Президента, після зарахування цих коштів, золотовалютні резерви держави становитимуть $18,4 млрд. Він нагадав, що у 2015 році ця сума була менше $5 млрд, і за цей період золотовалютні резерви зросли майже на $13,5 млрд", - йдеться у повідомленні.

Президент підкреслив, що це зміцнює фінансово-банківську систему, додає стабільності національній грошовій одиниці, а також сприятиме інвестиційній привабливості української економіки.

"Це не просто збільшує можливості державного бюджету і Української держави щодо відновлення справедливості та інвестування цих коштів в українську армію, укріплення обороноздатності нашої держави та відновлення соціальної справедливості, спрямувавши ці кошти на захист найменш захищених верств населення. А ці кошти також будуть зараховані у золотовалютні резерви держави", - зазначив Порошенко.

Як відомо, 28 січня 2015 року Державна служба фінансового моніторингу заблокувала $1,42 млрд на рахунках нерезидентських компаній, пов’язаних з Віктором Януковичем, його близькими, посадовцями колишнього уряду країни та пов’язаними з ними особами.

28 квітня набуло сили рішення Краматорського суду про конфіскацію цих коштів, а також облігацій внутрішньої державної позики України.

На сьогодні на рахунки Державного казначейства вже зараховано $1,1 млрд в рамках виконання рішення Краматорського суду. Крім зарахованих на рахунки Держказначейства $1,1 млрд, додатково ще $200 млн у цінних паперах будуть передані Міністерству фінансів і, відповідно до законодавства України, на цю суму буде зменшено внутрішній борг держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>