Мінагрополітики розвиватиме прикордонне співробітництво з Угорщиною

Мінагрополітики розвиватиме прикордонне співробітництво з Угорщиною

561
Ukrinform
Україна та Угорщина мають багато напрямків для створення спільних цікавих проектів, а також ніш для збільшення обсягів двосторонньої торгівлі, зокрема - для розширення аграрного співробітництва в прикордонних регіонах.

Про це заявила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції Ольга Трофімцева в рамках українсько-угорського аграрного бізнес-форуму, який було проведено 21-го квітня в угорському місті Кішварда, інформує Урядовий портал.

«Наші країни є сусідами, тому особливе значення має прикордонне співробітництво в аграрній сфері. Як Угорщина, так і Україна мають добре розвинені аграрні сектори, а тому існує чимало цікавих напрямків для спільних проектів та ніш для збільшення обсягів двосторонньої торгівлі», - заявила Трофімцева.

Під час зустрічей, проведених у межах форуму, сторони обговорили можливості розширення двостороннього співробітництва в прикордонних регіонах, у тому числі завдяки програмі уряду Угорщини для угорців, які проживають на Закарпатті. 

Також іншими важливими темами для співпраці є виноробство, органічне сільське господарство та ветеринарія.

«Цей форум став, з одного боку, символом практичних кроків для розвитку наших відносин в аграрному секторі, а з іншого боку - дуже практичною платформою встановлення ділових відносин між бізнесом. І я сподіваюся, що сьогодні ми започаткували добру традицію проведення таких бізнес-форумів для наших компаній», - наголосила Трофімцева.

Як повідомляють в Мінагрополітики, за 2016 рік сума товарообігу сільськогосподарської продукцією між двома країнами склала $121,5 млн. З яких експорт - $ 37,2 млн, а імпорт -$ 84,2 млн. Ключовими товарами експорту стали: залишки і відходи харчової промисловості – $10 млн; насіння олійних культур – $5,2 млн; шроти та інше –$ 3,3 млн; мед натуральний – $ 2,8 млн; олія – $ 2,2 млн; сіль – $ 1,7 млн; різні інші харчові продукти – $ 1,6 млн; какао-боби, шоколад – $1,3 млн. А імпорту: зернові злаки – $ 28,7 млн; залишки і відходи харчової промисловості – $ 17,1 млн; різні інші харчові продукти – $ 9,9 млн; живі тварини –$ 5,8 млн; насіння олійних культур – $ 4,7 млн; продукти переробки овочів, плодів – $ 4,3 млн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>