МВФ оприлюднив обнадійливий прогноз зростання світової економіки

МВФ оприлюднив обнадійливий прогноз зростання світової економіки

Огляд
1019
Ukrinform
Міжнародний валютний фонд підвищив попередній прогноз зростання світової економіки на 2017 рік до 3,5%, передбачивши також стале підвищення темпів зростання в 2018 році до 3,6%.

Про це заявив у вівторок під час презентації в штаб-квартирі Фонду огляду "Перспективи світової економіки" економічний радник МВФ Моріс Обстфелд, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми прогнозуємо, що зростання світової економіки відбуватиметься сталими темпами, до 3,5% в 2017 році – в порівнянні з 3,1% минулого року. І в 2018 році ми очікуємо показник 3,6%", - зазначив представник МВФ.

За його словами, ці показники засновуються на позитивному імпульсі в глобальній економіці, який досі продовжує мати місце.

Очікувані поліпшення показників зростання в 2017-2018 рр. мають широку базу, хоча зростання залишається досить низьким в багатьох країнах з розвиненою економікою, і експортери біржових товарів продовжують зазнавати труднощів, йдеться в презентованому огляді Фонду.

Відзначаючи зростання протягом ближчого часу, МВФ водночас має занижені очікування на довгострокову перспективу, особливо в країнах з розвиненою економікою. У цьому зв'язку вказуються загрози для світового зростання, особливо в країнах з розвинутою економікою.

"Одна з серйозних загроз полягає в зміні курсу на протекціонізм, який міг би привести до торговельної війни", - йдеться в доповіді. Крім того, зазначається ще кілька факторів ризику, у тому числі, уповільнення темпів відновлення після світової фінансової кризи, порушення в роботі ринків праці, політична підтримка "гри з нульовою сумою" в економічній політиці держав. Усе це здатне "підірвати міжнародні торговельні відносини і в цілому багатостороннє співробітництво", підкреслили у Фонді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-