МВФ оприлюднив обнадійливий прогноз зростання світової економіки

МВФ оприлюднив обнадійливий прогноз зростання світової економіки

Огляд
Укрінформ
Міжнародний валютний фонд підвищив попередній прогноз зростання світової економіки на 2017 рік до 3,5%, передбачивши також стале підвищення темпів зростання в 2018 році до 3,6%.

Про це заявив у вівторок під час презентації в штаб-квартирі Фонду огляду "Перспективи світової економіки" економічний радник МВФ Моріс Обстфелд, передає власний кореспондент Укрінформу.

"Ми прогнозуємо, що зростання світової економіки відбуватиметься сталими темпами, до 3,5% в 2017 році – в порівнянні з 3,1% минулого року. І в 2018 році ми очікуємо показник 3,6%", - зазначив представник МВФ.

За його словами, ці показники засновуються на позитивному імпульсі в глобальній економіці, який досі продовжує мати місце.

Очікувані поліпшення показників зростання в 2017-2018 рр. мають широку базу, хоча зростання залишається досить низьким в багатьох країнах з розвиненою економікою, і експортери біржових товарів продовжують зазнавати труднощів, йдеться в презентованому огляді Фонду.

Відзначаючи зростання протягом ближчого часу, МВФ водночас має занижені очікування на довгострокову перспективу, особливо в країнах з розвиненою економікою. У цьому зв'язку вказуються загрози для світового зростання, особливо в країнах з розвинутою економікою.

"Одна з серйозних загроз полягає в зміні курсу на протекціонізм, який міг би привести до торговельної війни", - йдеться в доповіді. Крім того, зазначається ще кілька факторів ризику, у тому числі, уповільнення темпів відновлення після світової фінансової кризи, порушення в роботі ринків праці, політична підтримка "гри з нульовою сумою" в економічній політиці держав. Усе це здатне "підірвати міжнародні торговельні відносини і в цілому багатостороннє співробітництво", підкреслили у Фонді.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-