Австрійці допоможуть Україні вирощувати сою без ГМО

Австрійці допоможуть Україні вирощувати сою без ГМО

Укрінформ
Міжнародна асоціація "Дунайська соя" та Австрійська агенція з розвитку (Austrian Development Agency, ADA) оголосили про початок проекту зі стимулювання виробництва не генномодифікованої та органічної сої в Україні.

Проект також реалізовуватиметься в Сербії, Молдові, Боснії та Герцеговині, заявила представник асоціації "Дунайська соя" в Україні Інна Ільєнко під час прес-конференції в Укрінформі, передає кореспондент агентства.

Проект заплановано на 5 років, в його рамках "Дунайська соя" та ADA нададуть фінансування у розмірі 4,5 млн євро кожна. Загалом на стимулювання виробництва сої в усіх країнах-учасницях буде витрачено 9 млн євро.

При цьому, як наголосив аташе посольства Австрії в Києві Флоріан Кольфюрст, на розвиток виробництва сої саме в Україні буде витрачено 3 млн євро, залишок буде розподілений між Сербією, Молдовою, Боснією та Герцеговиною.

Кольфюрст також додав, що проект розглядається в рамках Загальноєвропейської стратегії щодо протеїну, метою якої є зменшення залежності Євросоюзу від імпорту соєвого протеїну.

За словами представника асоціації "Дунайська соя", даний проект є взаємовигідним для сторін.

"Ми працюємо в Україні заради інтересів локального суспільства. Ми тут не для того, щоб експортувати сою з України до країн Західної Європи. А для того, щоб допомогти українцям сформувати більше доданої вартості і цінності (сої та продуктів переробки - авт.) у себе в регіоні", - наголосив директор асоціації "Дунайська соя" Маттіас Крьон.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-