Польща бачить себе повністю енергетично незалежною від “Газпрому”

Польща бачить себе повністю енергетично незалежною від “Газпрому”

Укрінформ
Польща може стати повністю незалежною від поставок газу з Росії.

Про це заявив голова польської нафтогазової компанії PGNiG Пьотр Возняк, представляючи стратегію компанії на 2017-2022 роки, інформує власний кореспондент Укрінформу.

“Ми уявляємо собі життя без “Газпрому”,- підкреслив Возняк.

Довгострокова угода між PGNiG і “Газпромом”, яка передбачає щорічні поставки з російського напряму до 10 млрд куб. м. газу, завершується в 2022 році, але її подальшу долю сторони мають вирішити в 2019 році.

За словами керівника PGNiG, до 2022 року компанія хоче диверсифікувати портфель постачання газу. Зокрема, до цього часу польська компанія планує збільшити видобуток з власних концесій на шельфі Північного моря з нинішніх 600 млн куб. м до 2-3 млрд куб. м. і подальшого постачання блакитного палива до Польщі завдяки газопроводу Baltic Pipe. Крім газопроводу з півночі, повну енергетичну незалежність від РФ забезпечить LNG-термінал в місті Свіноуйсцє (північний захід РП) для прийому скрапленого газу. 

PGNiG повідомило у вівторок про підписання додаткової угоди з катарською компанією Qatargas про збільшення поставок скрапленого газу. У відповідності до угоди, обсяги поставок газу з Катару  складуть 2 млн тон. Угода з  Qatargas діятиме з 2018 по 2034 роки.

Як інформувало агентство, PGNiG подало позов до Стокгольмського арбітражу на "Газпром" в лютому 2016 року. Польська компанія вимагає від РФ зниження ціни на газ. До цього переговори між сторонами, які велися в 2014 році, не принесли результатів. У Польщі очікують, що Стокгольмський арбітражний суд винесе рішення у цій справі у липні-серпні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-