Уряд затвердив створення незалежних наглядових рад в держкомпаніях

Уряд затвердив створення незалежних наглядових рад в держкомпаніях

3039
Ukrinform
Кабінет міністрів затвердив порядки створення та функціонування перших незалежних наглядових рад у державних компаніях, серед яких ПАТ "Українська залізниця", ПАТ "Укрпошта" та Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

Дане рішення було ухвалено на сьогоднішньому засіданні Кабінету міністрів України, інформує Урядовий портал.

"Порядки формування незалежних наглядових рад допоможуть зробити управління державними підприємствами прозорішим та набагато ефективнішим. Державні компанії - це бізнес, а не політика, тому ми повинні мінімізувати політичний тиск на них. Наглядові ради саме і покликані це зробити. Перші наглядові ради плануємо сформувати в "Укрпошті", "Укргідроенерго", "Укренерго", аеропорту "Бориспіль", "Укрзалізниці", - зазначив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

У Мінекономрозвитку зауважили, що запропоновані порядки дають змогу створити незалежні наглядові ради, які будуть формувати стратегію розвитку державних компаній, призначати менеджмент, оцінювати його роботу та обирати незалежного аудитора для проведення перевірки. Таким чином, можливість політичного втручання у роботу держпідприємств майже нівелюється, а корупційні ризики - значно знижуються, наголосили у профільному міністерстві.

Формування незалежних наглядових рад у найбільших державних компаніях є обов’язковим, згідно із Законом України №1405 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної та комунальної власності", який був ухвалений Верховною Радою 2 червня 2016 року.

Незалежні наглядові ради мають бути створені в державних унітарних підприємствах та господарських товариствах, у статутних капіталах яких 50%+ акцій (часток) належать державі, а також активи яких за останній рік перевищували 2 млрд грн, а чистий дохід - 1,5 млрд грн. Всього під ці критерії підпадає 41 держкомпанія, включаючи НАК "Нафтогаз України". В інших унітарних компаніях та господарських товариствах необхідність існування незалежної наглядової ради залишається на розсуд органів управління.

На підприємствах, де вже була сформована незалежна наглядова рада з більшістю незалежних членів (як передбачається законом №1405), – переобирати наглядову раду не потрібно.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>