Блокада Донбасу може спричинити катастрофу в енергосистемі - Кістіон

Блокада Донбасу може спричинити катастрофу в енергосистемі - Кістіон

Укрінформ
На сьогодні об’єднана енергетична система України працює стабільно, проте блокування поставок енергетичного вугілля з тимчасово неконтрольованої території може мати непередбачувані наслідки.

На цьому наголосив віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон, повідомляє Урядовий портал.

«На даний час об’єднана енергетична система України працює стабільно, і це завдячуючи тому, що ми прекрасно все розуміли, і підготовку до роботи в осінньо-зимовий період ОЕС розпочали ще в червні 2016 року», - наголосив Кістіон.

Він також пояснив, що напередодні опалювального періоду було накопичено необхідну кількість вугілля, що дало можливість працювати стабільно навіть в умовах блокади.

«Неймовірними зусиллями нам вдалося накопичити більше 2  млн  тонн перед початком входження в опалювальний сезон. І ми сьогодні можемо робити відповідні висновки, наскільки уряд, наскільки енергетична система була підготовлена до роботи в осінньо-зимовий період. Починаючи з 25 січня розпочалася блокада, і українські генеруючі компанії не отримують необхідної кількості вугілля. Але пройшло більше місяця, українська енергетична система працює стабільно, в кожній домівці є світло, є тепло», - зауважив Кістіон.

Проте, за його словами, ця ситуація не може тривати безкінечно.

«Але ми розуміємо, що цей процес не може бути безмежний, якщо ми не зможемо відновити постачання енергетичного вугілля. Тому на даний час ми шукаємо різні варіанти заміщення тих поставок, які відбувалися з непідконтрольної території», - наголосив віце-прем’єр-міністр.

Він додав, що блокада спрямована проти народу України, і її наслідки відчує на собі кожен українець.  

«Наслідки не можна спрогнозувати, вони можуть бути катастрофічними для нашої держави», - підсумував Кістіон.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-