Україна збільшила експорт цукру у 33 рази

Україна збільшила експорт цукру у 33 рази

746
Укрінформ
Україна у 2016/2017 маркетинговому році у порівнянні з попереднім періодом збільшила експорт цукру у 33 рази – до 344 тисяч тонн.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий у вітальному слові до учасників першого Міжнародного конгресу для виробників та переробників цукрових буряків, який сьогодні відкрився у Києві.

"Такий результат досягнуто завдяки системній та злагодженій роботі всієї виробничої ланки – від виробників цукрових буряків до переробників. Визначний момент попереднього року – збільшення у цукровій галузі всіх показників. Це великі показники, які фактично створюють передумови для подальшого зростання галузі", - наголосив міністр.

За його словами, українські аграрії виростили не тільки гарний врожай цукрових буряків, але й якісний. Покращення якості сировини дало змогу у поточному сезоні отримати 6,9 тонн цукру з одного гектару, що втричі більше, ніж в 2010 році. Завдяки зростанню врожайності у 2016 році валовий збір цукрових буряків із площі 290 тис. га склав 13,2 млн тонн, тоді як у 2000 році таку ж кількість цукросировини було зібрано із площі у 747 тис. га.

"2016 рік можна визначити як рік чіткої динаміки. На 25% до попереднього року збільшилися площі під цукровим буряком, на 30% - виробництво цукросировини, на 40% - виробництво цукру. Така динаміка вражає, якщо говорити про світову практику", - зазначив глава аграрного міністерства.

На завершення виступу Кутовий висловив впевненість, що цукрова галузь має фахівців, здібності і сили, щоб рухатися вперед.

"У галузі дуже амбітні плани – цьогоріч експортувати мільйон тонн цукру. Дуже добре, коли бажання та амбіції досягаються", - сказав міністр.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-