Кубів запевняє, що обмеження розрахунків готівкою не зачепить інтереси українців

Кубів запевняє, що обмеження розрахунків готівкою не зачепить інтереси українців

Укрінформ
Рішення Національного банку України про зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб до 50 тис. грн не зачепить інтереси простих людей, при цьому оздоровить економіку та фінансову систему України.

Про це заявив перший віце-прем’єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів, повідомляє прес-служба міністерства.

"Рішення не зачепить інтереси простих людей, бо понад 90% щоденних витрат українців сьогодні менші за 50 000 грн. При цьому нам вдасться оздоровити економіку та фінансову систему України, що дозволить уникнути банківських шоків у майбутньому. Вплив такого рішення на детінізацію також важко переоцінити", - сказав він.

За попередніми підрахунками Мінекономрозвитку, рішення Національного банку України про зниження граничної суми готівкових розрахунків за участю фізичних осіб до 50 тис. грн упродовж одного дня очікувано позитивно вплине на процес детінізації економіки.

У МЕРТ очікують, що детінізація відбуватиметься внаслідок зменшення можливостей легалізації доходів населення (сумнівних або незаконних), зокрема, шляхом операцій по придбанню та продажу цінностей, нерухомості, послуг високої вартості.

Крім того, таке обмеження сприятиме істотному зменшенню готівки в обігу в межах обсягів, які перевищують поточні потреби споживача.

У міністерстві зазначають, що після запровадження обмеження орієнтовно можливе зменшення рівня тіньової економіки, розрахованого за монетарним методом, на початковому етапі в межах близько 4 відсоткових пунктів, що за інших рівних умов знизить інтегральний показник тіньової економіки на близько 2 відсоткові пункти.

За підрахунками Мінекономрозвитку, в першому півріччі 2016 року рівень тіньової економіки становив 38% від офіційного ВВП, що на 4 відсоткових пункти менше у порівнянні з показником відповідного періоду 2015 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-