Бюджет-2017 передбачає фінансування 10 пріоритетних сфер - Мінфін

Бюджет-2017 передбачає фінансування 10 пріоритетних сфер - Мінфін

Укрінформ
Ухвалений Державний бюджет на 2017 рік відрізняється від минулорічного тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування.

Про це йдеться в коментарі Міністерства фінансів України, який переданий Укрінформу.

"Ухвалений Бюджет-2017 відрізняється також тим, що містить 10 сфер, які отримають пріоритетну увагу та фінансування. Це ключові напрями системних реформ країни, серед яких - обороноздатність, соціальні стандарти, освіта, охорона здоров’я, дипломатія, АПК, інфраструктура, енергоефективність, культура і децентралізація", - повідомили в Мінфіні.

“У цьому бюджеті закладені важливі реформи, на які очікують люди. Ми вдячні парламенту за плідну співпрацю, конструктивний діалог та за підтримку головного кошторису країни”, - зазначив у цьому зв`язку міністр фінансів Олександр Данилюк.

Крім того, у 2017 році розмір мінімальної зарплати вперше за роки незалежності зрівняється з розміром прожиткового мінімуму. Зокрема, з 1 січня 2017 року мінімальна зарплата зросте у 2 рази - до 3200 грн.

"Вперше за роки незалежності розмір мінімальної зарплати зрівняється з визначеним розміром прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Жодний працівник, у тому числі у бюджетній сфері, не буде отримувати зарплату нижче цього рівня", - наголосили в Мінфіні.

Також, "уперше бюджет формувався не від видатків чи побажань, а від доходів та реальних можливостей".

"За основу був закладений принцип - бюджет має бути реалістичним, де всі видатки будуть підтверджені доходами. Завдяки цьому вдалось розробити чесний, реалістичний і відповідальний бюджет-2017 - з ефективним використанням бюджетних коштів та забезпеченням при цьому основних потреб громадян. Це також дасть можливість отримати заплановані надходження, не створюючи тиску на бізнес, а навпаки - стимулюючи економічний розвиток", - наголосили у міністерстві.

При цьому, підкреслили у Мінфіні, прогноз доходів бюджету "було перевірено та підтверджено незалежними експертами та представниками громадянського суспільства".

Як зазначають у Мінфіні, цьогоріч у рамках бюджетного процесу нарешті вдалося відновити практику прийняття бюджету в межах встановлених законодавством термінів, а не "під ялинку".

"Цьогоріч уперше за багато років були дотримані всі норми бюджетного законодавства - проект держбюджету був вчасно схвалений урядом та внесений на розгляд парламенту. Це дало достатньо часу народним депутатам та всім охочим для ознайомлення з документом. Відповідно, це сприяло відновленню практики прийняття бюджету в рамках встановлених законодавством термінів, а не "під ялинку", - зазначили у Мінфіні.

21 грудня Верховна Рада ухвалила в цілому проект Державного бюджету на 2017 рік. За відповідне рішення проголосували 275 народних депутатів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-