НБУ побачив фінансові ризики й продовжив обмеження на валютному ринку

НБУ побачив фінансові ризики й продовжив обмеження на валютному ринку

2568
Ukrinform
Національний банк України подовжив чинні тимчасові обмеження на грошово-кредитному та валютному ринках у зв'язку з наявністю ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Продовжують діяти такі обмеження як обов'язковий продаж надходжень в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 65%; 120-денний строк розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів; одноденний строк резервування гривні для купівлі іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку; заборона на дострокове погашення кредитів від нерезидентів; купівля готівкової валюти фізичними особами на суму до 12 тис. гривень в день; ліміт на зняття готівки з валютного рахунку на суму до 250 тис. гривень в день тощо", - йдеться в повідомленні.

Зі слів заступника голови НБУ Олега Чурія, таке рішення пов'язано з тим, що зросла невизначеність внаслідок посилення політичної напруги, підвищилася ймовірність затримки надходження офіційного фінансування через повільне впровадження заходів, передбачених спільною програмою України з МВФ.

Крім того, сьогодні існують короткострокові системні ризики для фінансової стабільності, пов'язані із можливим невиконанням окремими банками програм капіталізації за результатами діагностичного обстеження. В подальшому, у разі зниження зазначених ризиків та за наявності сприятливих передумов на грошово-кредитному і валютному ринках та в українській економіці в цілому, Національний банк планує продовжити поступово пом'якшувати тимчасові обмеження, встановлені даною постановою.

Дані зміни встановлено постановою Правління Національного банку "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України" від 13 грудня 2016 року № 410. Постанова набуває чинності з 16 грудня 2016 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>