Фітосанітарна інспекція зупинила ввезення в Україну понад 300 тонн небезпечних вантажів

Фітосанітарна інспекція зупинила ввезення в Україну понад 300 тонн небезпечних вантажів

Укрінформ
Інспектори фітосанітарного контролю виявили у партіях цитрусових, доставлених в порти Великої Одеси з Греції та Туреччини, небезпечного карантинного шкідника – середземноморську плодову муху.

Завдяки пильності інспекторів вантажі з зараженим товаром зупинено на кордоні, повідомляє прес-служба Держспоживслужби України.

"При перевірці кількох партій імпортованих в Україну мандаринів виявлено шкідника (карантинний організм) - середземноморську плодову муху. Зокрема, зупинено імпорт двох партій вантажу мандаринів з Греції через Одеський порт вагою 19 тонн 830 кг, через порт "Чорноморськ" - 20 тонн 900 кг і 256 тонн 25 кг, а а також через "Східний термінал" - 20 тонн 32 кг. Усього 338 тонн небезпечних вантажів", - зазначили інспектори.

Заражені вантажі затримані й підлягають поверненню.

З метою недопущення подібних випадків до країн-експортерів – Греції та Туреччини - надіслано нотифікаційні повідомлення про невідповідність вантажів фітосанітарним вимогам України.

Варто зазначити, що середземноморська плодова муха знищує від 30% до 100% плодів абрикосів, мандаринів та інших цитрусових у країнах Середземномор'я та Південної Америки. Вирощування пізніх сортів цих культур в районах проживання шкідника неможливо. Всього ним пошкоджується більше двохсот видів рослин. Серед них практично всі плодові, багато ягідних, ряд овочевих. Личинки викликають опадання плодів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-