Близько 40 іноземних інвесторів цікавляться зоною відчуження - Семерак

Близько 40 іноземних інвесторів цікавляться зоною відчуження - Семерак

Укрінформ
Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак обговорив питання подальшої співпраці у зоні відчуження з управляючим директором ЄБРР у країнах Східної Європи і Кавказу Меліджем Френсісом Хенрі та директором ЄБРР в Україні Аджунером Шевкі.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства екології та природних ресурсів України.

На початку зустрічі Остап Семерак подякував представникам ЄБРР за практичну підтримку у будівництві та насуванні арки нового безпечного конфайнмента на об’єкт "Укриття" Чорнобильської АЕС.

"Ми вдячні вам за цю багаторічну співпрацю. Наше міністерство налаштоване на подальшу плідну співпрацю з Європейським банком реконструкції та розвитку. На цьому етапі маємо кілька пропозицій для спільної взаємодії, зокрема у питаннях використання потенціалу зони відчуження", - зазначив Семерак.

Міністр екології та природних ресурсів України нагадав, що територія зони відчуження має невикористані можливості та великі перспективи для галузі відновлювальної енергетики.

"Інвестори з різних країн світу, які працюють на ринку відновлювальної енергетики, активно цікавляться перспективою інвестування у зону відчуження. Станом на сьогодні маємо близько 40 таких компаній. При цьому близько 10 з них вже надіслали своїх інженерів для детального вивчення інфраструктурних можливостей зони відчуження", - розповів Семерак.

Презентуючи перед представниками ЄБРР потенціал зони відчуження, міністр підкреслив, що там досі залишаються території, які люди повноцінно не зможуть використовувати ще тривалий час.

"Ці території непридатні, наприклад, для ведення сільськогосподарських робіт, але вони можуть бути використані під ресурси відновлювальної енергетики. Здебільшого ці землі – колишні поля, які не встигли зарости густим лісом", - підкреслив міністр.

За його словами, саме ці території розглядаються як потенційні площі для будівництва парку відновлювальної енергетики.

"На базі ДАЗВ (Державне агентство України з управління зоною відчуження) створено робочу групу, яка працює над пропозицією щодо розвитку відновлювальної енергетики у зоні відчуження, зокрема щодо надання земельних ділянок для об’єктів парку сонячної енергетики", - зазначив Семерак.

У ході зустрічі також було розглянуто можливість створення спільної робочої групи за участю представників ЄБРР, Мінприроди, ДАЗВ, Міненерговугілля, НЕК "Укренерго" та наукових установ щодо вироблення технічно-проектної документації під майбутній парк відновлювальної енергетики з урахуванням не лише економічної доцільності такого проекту, але й процедури оцінки впливу на довкілля.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-