До Нового року Рада має розібратися із спиртом - міністр

До Нового року Рада має розібратися із спиртом - міністр

Укрінформ
Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий сподівається, що законодавчі ініціативи щодо демонополізації спиртової галузі будуть прийняті Верховною Радою до кінця року.

Про це повідомляє Урядовий портал.

«Очікуємо, що до 25 грудня всі законодавчі ініціативи про демонополізацію будуть схвалені парламентом. Ми дали достатньо часу, щоб попрацювати з документами. Все було так, як передбачено законом. Я точно знаю, що депутати володіють інформацією, працюють над нею, аналізують. Якщо ж ініціативи не будуть пройдені, тоді ми заходимо у виток абсолютно незрозумілих переговорів», – заявив Кутовий під час зустрічі з журналістами.

За оцінками Мінагрополітики, без урахування боргового навантаження, оціночна вартість активів держпідприємств спиртової галузі становить $ 200-400 млн. Оскільки законопроектом Мінагрополітики передбачений абсолютно ринковий механізм приватизації активів галузі, їх точна вартість визначиться виключно на підставі конкурентних торгів. Відповідно до Закону України «Про приватизацію державного майна», після прийняття рішення про приватизацію стартову ціну активів визначають незалежні оцінювачі, найняті Фондом держмайна.

«У нас є чіткі часові обмеження. Ми передбачаємо, що у 2018 році державних підприємств у галузі виробництва спирту вже не буде. Хто приватизує, хто зайде у цей ринок – буде працювати», – повідомив міністр.

Сьогодні до 40% ринку алкоголю в Україні – в «тіні». Приватизація «Укрспирту» допоможе вирішити і це питання, наростити експорт і збільшити надходження податків до держскарбниці.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-