Законопроект про фінансову реструктуризацію пройшов перше читання

Законопроект про фінансову реструктуризацію пройшов перше читання

Укрінформ
Народні депутати підтримали у першому читанні законопроект № 3555 "Про фінансову реструктуризацію".

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, за відповідне рішення проголосували 229 парламентарів.

Основною метою законопроекту є подолання негативних наслідків у фінансовому секторі, спричинених фінансовими кризовими процесами в економіці України та на виконання зобов’язань української сторони перед міжнародними фінансовими організаціями.

У пояснювальній записці зазначається, що документ передбачає створення ефективного та дієвого механізму добровільної фінансової реструктуризації боргів підприємств України та їх досудової санації.

Законопроектом, зокрема, визначено умови участі боржника та кредиторів у процедурі фінансової реструктуризації, а також участь Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та державних банків у такій процедурі; основні засади співробітництва між кредиторами під час проведення процедури фінансової реструктуризації.

У проекті закону також визначаються зобов’язання боржника щодо надання інформації та проведення огляду його господарської діяльності; умови отримання боржником фінансування під час проходження процедури фінансової реструктуризації.

Крім того, законопроектом регламентується інституційна роль спостережної ради та секретаріату, як спеціальних органів, що створюються для організації та проведення процедури фінансової реструктуризації та регламентують процес вирішення спорів в арбітражі.

Відповідно до положень законопроекту, міжвідомча спостережна рада включатиме представників Національного банку, Мінфіну, Мінекономрозвитку та Мін’юсту.

При цьому встановлено, що фінансова реструктуризація здійснюється на основі договору.

Для підвищення ефективності розгляду спорів, що виникають під час процедури фінансової реструктуризації, законопроект передбачає особливий порядок вирішення спорів в арбітражі, а саме – створення арбітражного комітету, який буде призначати арбітрів зі списку, затвердженого спостережною радою. Спори будуть вирішуватися відповідними арбітрами. Арбітражний процес буде регулюватися спеціальним арбітражним регламентом.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-