"Медовий" та " яєчний" скандали  замішані на політиці - Павленко

"Медовий" та " яєчний" скандали замішані на політиці - Павленко

1541
Ukrinform
Скандали щодо низької якості продуктів харчування, експортованих з України, зокрема меду, що експортувався до Чехії, та яєць, що експортувалися до Ізраїлю, є політично вмотивованими.

Таким чином український аграрний експорт намагаються витіснити із зовнішніх ринків.

Таку думку журналістам висловив міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я особисто вважаю, що заяви щодо яєць в Ізраїлі та меду, який вивозився до Чехії, є політично вмотивованими та є спробами витіснити український аграрний експорт із зовнішніх ринків. Сальмонельоз в українських яйцях не знайшли. Ми зайшли з великими обсягами продукції на великий ринок яєць (в Ізраїль. - Ред) і обвалили там ціни... Антибіотики знайшли у продукції лише однієї чеської компанії, що змішувала мед з різних країн», - сказав Павленко.

Нагадаємо, що на початку цього року контролюючі органи Ізраїлю заявили про наявність сальмонельозу в українських яйцях. Експорт яєць було призупинено до оголошення результату розслідування.

Результати досліджень, проведених українською стороною, показали відсутність сальмонельозу в яйцях, але підтверджена його наявність у пташиному посліді з одного з підприємств, що постачало яйця в Ізраїль.

Слідом за тим чеські контролюючі органи заявили про наявність антибіотиків в експортованому українському меді. Наразі експорт меду до Чехії призупинено та ведеться дослідження зразків експортованого меду на наявність антибіотиків.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-