Суд зняв арешт з рахунків Нафтогазвидобування

Суд зняв арешт з рахунків Нафтогазвидобування

1201
Ukrinform
Печерський районний суд Києва зняв арешт з рахунків ПАТ "Нафтогазвидобування" у шести українських банках.

Про це стало відомо з ухвали суду від 30 грудня 2015 року, розміщеної у Єдиному реєстрі судових рішень.

У суді юристи "Нафтогазвидобування" доводили, що розмір збитку державі від несплати податків неспівмірний з арештованими сумами на рахунках компанії.

Більше того, слідчими навіть не було встановлено, скільки грошей знаходилося у "Нафтогазвидобування" в банках (сума в судових документах не уточнюється).

"Висновки слідчого у клопотанні щодо обставин кримінального правопорушення не підтверджуються долученими до клопотання матеріалами. Жоден з наданих слідчим доказів не підтверджує зв'язку майна з кримінальним правопорушенням, жодній особі не повідомлено про підозру; слідчий не визначив розмір можливої шкоди, завданої кримінальним правопорушенням та відповідно, не порівняв його з арештованим майном; слідчим суддею не встановлено розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, не визначено фактичні збитки та не визначено вартість арештованого майна; слідчий в клопотанні не зазначив про можливі наслідки арешту майна для товариства та інших осіб", - зазначається в документы.

Як повідомлялося, арешт на 15 рахунків "Нафтогазвидобування" в шести українських банках був накладений в середині червня минулого року. Тоді ж у компанії були арештовані вуглеводні, видобуті на свердловинах Мачухського родовища і свердловинах Семиренківського родовища.

Санкція була застосована в рамках кримінального розслідування про ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах. За рішенням суду, видобувному підприємству заборонялося використовувати або відчужувати видобутий газ, користуватися рахунками.

Суддя Володимир Карабань погодився з цими та іншими доводами, знявши арешт з усіх рахунків компанії 30 грудня 2015 року.

Аналогічним результатом для "Нафтогазвидобування" закінчився і другий суд, де її юристи оскаржували заборону на відчуження вуглеводнів, видобутих компанією на Семиренківському і Мачухському родовищах.

Раніше Печерський суд Києва за позовом представника ПАТ "Нафтогазвидобування" скасував арешт вуглеводнів, видобутих на Семиренківському родовищі в Полтавській області.

Компанія "Нафтогазвидобування" була заснована в 1999 році. У квітні-2013 Донбаська паливно-енергетична компанія, яка входить до групи СКМ Ріната Ахметова, збільшила частку в "Нафтогазвидобуванні" з 25% до 50%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-