Суд підтвердив неправомірність блокування роботи "Нафтогазвидобування"

Укрінформ
Апеляційний суд Києва зняв арешти з рахунків і майна ПрАТ "Нафтогазвидобування", а також скасував заборону на реалізацію природного газу і газового конденсату, повідомила прес-служба компанії.

Апеляційний суд Києва зняв арешти з рахунків і майна ПрАТ "Нафтогазвидобування", а також скасував заборону на реалізацію природного газу і газового конденсату, повідомила прес-служба компанії.

"Це вже друге рішення за останній місяць, яке підтверджує неправомірність застосування таких заходів стосовно найбільшої приватної газодобувної компанії України", - йдеться в повідомленні.

У прес-службі зазначають, що блокування законної господарської діяльності "Нафтогазвидобування" здійснюється Печерським районним судом Києва за клопотаннями Генеральної прокуратури України з початку квітня 2015 року. При цьому як підстава для застосування забезпечувальних заходів використовується кримінальна справа, що розслідується впродовж трьох років і не має жодного стосунку до господарської діяльності компанії.

Усі рішення Печерського районного суду Києва про арешт рахунків і майна, а також заборону на реалізацію видобутого газу і конденсату були скасовані як незаконні Апеляційним судом Києва.

"Ми знову довели свою правоту. Апеляційний суд ще раз встановив, що рішення Печерського районного суду Києва виносяться з порушеннями норм матеріального і процесуального права. Між кримінальним провадженням трирічної давнини і роботою компанії немає ніякого взаємозв'язку. Відповідно, підстави для накладення арештів чи заборон відсутні", - наводяться в повідомленні слова генерального директора "Нафтогазвидобування" Ігоря Щурова.

У прес-службі зазначають, що рішення Апеляційного суду є остаточним і обов'язковим для виконання на всій території України, проте Генеральна прокуратура вкотре намагається заблокувати законну господарську діяльність "Нафтогазвидобування". Так, 28 травня представники Генпрокуратури, не дочекавшись завершення розгляду апеляційної скарги компанії, вкотре звернулися до Печерського райсуду Києва з аналогічним клопотанням про накладення арештів, визнаних раніше незаконними. Клопотання буде розглянуто 29 травня.

"Нафтогазвидобування" вважає, що в діях посадових осіб Генеральної прокуратури є ознаки умисного перешкоджання законній господарській діяльності компанії", - йдеться в повідомленні.

У зв'язку з цим "Нафтогазвидобування" надіслало звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України, керівництва Генеральної прокуратури України, посольств країн - партнерів України, а також бізнес-омбудсмена з проханням надати в рамках законодавства сприяння в припиненні тиску на компанію.

У разі продовження блокування роботи "Нафтогазвидобування" буде змушене повністю зупинити видобуток газу.

"У результаті Україна тільки в 2015 році може недоотримати до 1 млрд куб. м палива, яке буде змушена імпортувати з-за кордону, зокрема з Росії. Втрата податків бюджетами різних рівнів може становити 2,2 млрд грн, під загрозою втрати робочих місць понад 1000 осіб", - зазначають в прес-службі.

"Нафтогазвидобування" також готує звернення до міжнародних судових інстанцій для захисту своїх прав та інтересів.

ПрАТ "Нафтогазвидобування" - найбільша приватна газовидобувна компанія в Україні. Основний акціонер - енергетичний холдинг ДТЕК. Компанія розробляє ліцензійні ділянки на двох родовищах у Полтавській області - Семиренківському і Мачуському. Доведені запаси природного газу становлять 20 млрд куб. м, газового конденсату - 2 млн тонн.

"Нафтогазвидобування" станом на 2015 рік експлуатує 15 свердловин. Видобутий газ доводиться до товарної кондиції на трьох установках комплексної підготовки газу - "Олефірівка", "Семиренки" і "Мачухи".

Обсяг видобутку природного газу, за підсумками 2014 року, становив 752 млн куб. м, газового конденсату - 29 тис. тонн.

Джерело - Інтерфакс-Україна

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-