
В Анкарі відбулася зустріч Міжнародного жіночого союзу ім. Шефіки Гаспринської
Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Шефіка Гаспринська протягом усього свого життя займалася дослідженнями у сфері освіти, рівності, прав людини та просвітництва… Її обрання депутаткою і віцеспікеркою парламенту Народної Республіки Крим у 1917 році було важливою подією для боротьби жінок у світовій історії... Є багато прикладів, що демонструють якими сильними можуть бути тюркські жінки навіть у найважчих умовах», – наголосила у своїй промові голова Міжнародного жіночого союзу ім. Шефіки Гаспринської, депутатка Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель.

Кримськотатарська політикиня та активістка нагадала про досягнення тюркських жінок у науці, мистецтві, політиці, військовій справі, спорті та інших сферах.

«Незалежна Україна протягом своєї історії робить все можливе для національного відродження кримських татар – корінного народу України.У той час, коли історична батьківщина кримських татар і частина материкової України перебувають під тимчасовою окупацією, наша солідарність та підтримка комунікації з кримськотатарським народом. Ми впевнені, що нова жіноча організація, «серцем» якої є представниці кримськотатарського народу, зробить значний внесок у взаємодію між жінками України та Туреччини», – сказав у промові тимчасово повірений у справах посольства України в Туреччині Олексій Чернишев.

Участь у заході взяли представниці жіночих організацій України, Туреччини, Азербайджану, представники місцевої влади, кримськотатарської та української громад.

«Ми в Україні знаємо непросту історію Шефіки Гаспринської, її важливу роль у поширенні ідей емансипації, рівних прав та можливостей для чоловіків та жінок. За кожною перемогою, де б вона не була - в Криму, Азербайджані, Туреччині, де б не відстоювала права жінок, була її незламна воля», – сказала у своїй промові голова правління Спілки жінок України Леокадія Герасименко.

Представниця українського жіноцтва наголосила на тому, що Україна вже 10 років бореться зі смертельним насильством з боку Росії, і впродовж цього десятиріччя життя українців – це всенародний спротив агресії, героїзм наших захисників і захисниць, волонтерів, громадян, підтримка всього світу.

Присутнім було презентовано документальний фільм про життя Шефіки Гаспринської, лідерки кримськотатарського руху «Qadınlar Günü», який діяв у Криму на початку ХХ століття, доньки відомого кримськотатарського просвітника Ісмаїла Гаспринського.
Як повідомляв Укрінформ, Святий Миколай завітав до маленьких українців у столиці Туреччини – привіз подарунки та виставу театру зі Львова.
Фото: Ольга Будник