У Вільнюсі показали фільм «Ми це Ви» про погляд українських підлітків на майбутнє під час війни

У Вільнюсі показали фільм «Ми це Ви» про погляд українських підлітків на майбутнє під час війни

Фото
Укрінформ
У Національній галереї мистецтв у Вільнюсі у вівторок, 18 червня, відбувся прем’єрний показ документального фільму «Ми це Ви», у якому розповідається про те, як п’ять українських підлітків з різних регіонів країни бачать майбутнє, своє та України, попри війну.

Про це розповіли кореспонденту Укрінформ організатори показу з литовського Центрального агентства управління проєктами (CPMA).

Мета заходу полягала в тому, щоб підвищити обізнаність та залучити міжнародну спільноту до підтримки права українських дітей на освіту. Фільм «Ми це Ви» створений благодійним фондом savED. На його прем’єру у Вільнюс змогли приїхати троє героїв стрічки – Мирослава Трофимчук, Софія Онищенко, Дарій Кузьмінський, а також Анна Новосад, співзасновниця фонду savED, ексміністр освіти і науки України (2019-2020).

Анна Новосад
Анна Новосад

«Цей фільм – наша спроба показати війну Росії проти України очима дітей, не для того, щоб викликати жалість, а щоб показати стійкість і мужність молодого покоління. «Ми це Ви» розповідає історії п'яти українських підлітків з різних міст України: Харкова, Запоріжжя, Миколаєва, Каховки, Львова, кожен з яких стикається з власними викликами війни. Проте, незважаючи на це, вони продовжують досягати своїх цілей і створювати проєкти, щоб допомогти Україні відновитися», – розповіла Новосад.

За її словами, мета, яку ставили перед собою автори стрічки «розповісти світові, що молоді українці створять велике майбутнє для України, проте для цього ми, дорослі, повинні забезпечити їхнє право на освіту навіть під час війни».

«Сьогодні в деяких частинах України частіше чути вибухи бомб, ніж сміх дітей. Незважаючи на це, будуються нові школи, дитячі садки та інші освітні установи, а зруйновані відновлюються. Це ще один доказ нашої віри в перемогу України. Ми віримо в Україну і впевнені, що об'єднані зусилля з боку державного та приватного секторів ще більше прискорять нашу допомогу… Сподіваюся, наші зусилля будуть сприйняті як перемога людяності над варварською Росією», – зазначив перед прем’єрним показом віцеміністр закордонних справ Литви Сімонас Шатунас.

Сімонас Шатунас
Сімонас Шатунас

Своєю чергою міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у своєму дистанційному зверненні до учасників заходу наголосив на важливості постійної підтримки Литви у відновленні доступу українських дітей до освіти під час війни та після неї.

На прем’єрі також були представники дипломатичного корпусу в Литві, освітяни, діячі з місцевих громадських організацій. Показ був частиною литовської ініціативи «Школа майбутнього для України», яка нещодавно завершила етап відбору міжнародного архітектурного конкурсу на адаптивний інноваційний проєкт для будівництва шкіл по всій Україні.

«Внаслідок війни кожна сьома школа в Україні була пошкоджена або повністю зруйнована. Це означає, що проблема є величезною і нам потрібно масштабувати наші зусилля. Цей проєкт («Школа майбутнього», – ред.) дозволить відновити систему освіти України швидко, ефективно і, що дуже важливо, якісно», – сказав Артурас Жарновскіс, керівник Co-create Future of Ukraine (CPMA), структури, яка опікується проведенням конкурсу.

Артурас Жарновскіс
Артурас Жарновскіс

Під час заходу в холі були виставлені 15 проєктів, представлених на конкурс «Школа майбутнього для України». Проєкти також можна переглянути онлайн на веб-сайті Future School for Ukraine. Переможець конкурсу буде оголошений у липні.

Нагадаємо, у травні в литовському місті Йонава відбулася виставка дитячих малюнків «Вільний Херсон», присвячена жителям Херсона, які пережили російську окупацію та зараз живуть під постійними обстрілами.

Фото: CPMA

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-