Яку роботу пропонують українцям у Польщі

Яку роботу пропонують українцям у Польщі

Укрінформ
Польща відчуває значний дефіцит кадрів – найчастіше роботодавці стикаються з проблемами пошуку працівників на просту фізичну роботу.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Міграційну платформу EWL.

За інформацією Міністерстві сім’ї і соціальної політики Польщі, у серпні працедавці проінформували місцеві служби зайнятості про наявність 92,8 вакансій.

За словами директора рекрутації EWL Мар’яни Семенюк, заповнити робочі місця складно попри те, що з вересня українці традиційно виїжджають за кордон, щоб заробити та повернутися на новорічні свята додому. Вона додала, що інтенсивний сезон виробництва розпочався місяць тому, відтак пропозицій роботи є багато і є з чого обирати.

Серед причин недобору кадрів експерти називають заборону виїзду українських чоловіків закордон та спрощений доступ громадян України до ринків праці інших країн ЄС, чим українці користуються, виїжджаючи до Німеччини, Нідерландів тощо.

Як повідомлялося у дослідженні EWL та Центру Східноєвропейських студій Варшавського університету «З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців»,  від серпня 2022 року із Польщі виїхало 350 тис. осіб. Тим часом працівники з Азії чи Латинської Америки, яких активніше почали працевлаштовувати у Польщі, поки не можуть заповнити вільні робочі місця.

Найбільше пропозицій роботи у Польщі є  у сфері логістики: у зв’язку з наближенням різдвяних свят багато вакансій з пакування та сортування товарів. Також роботодавці пропонують просту фізичну роботу на підприємствах електроніки, харчової і переробної промисловості. Мінімальна ставка – 21-23 злотих брутто за годину (182-200 грн). Таким чином, за місяць можна заробити  4-4,5 тис. злотих на руки (34,8-39 тис. грн).

За даними Польської агенції розвитку підприємництва (PARP), з жовтня до кінця грудня 2023 року 33% компаній планують збільшити зайнятість, 47% не очікують змін у складі своїх команд, 16% прогнозують скорочення робочих місць. Дані Головного статистичного управління  (GUS) свідчать, що рівень безробіття у Польщі у серпні 2023 року становив 5%. Порівняно з липнем 2023 року він не змінився, що є одним з найнижчих показників у Європі.

«Це означає, що і надалі польські роботодавці стикатимуться з проблемою недобору і пошуку працівників. Наразі кадрова нестача є однією з основних проблем для розвитку польських підприємств», – наголошує директор департаменту рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.

Згідно з інформацією GUS, середньомісячна зарплата (брутто) у серпні 2023 року становила 7368,97 злотих (близько 64 тис. грн). Окрім того, з нового року у Польщі планують підвищення мінімальної оплати праці.  За умовами трудового договору, вона складе: з 1 січня 2024 року – 4 242 злотих (36,9 тис. грн брутто), з 1 липня 2024 року – 4 300 злотих (37,4 тис. грн брутто). Для людей, які працюють із погодинною оплатою праці, мінімальна ставка складатиме: з початку наступного року – 27,7 злотих (240 грн) брутто, з 1 липня 2024 року – 28,1 злотих (244 грн) брутто.

Нагадаємо, в Польщі у 2022 році пільгами соціальної допомоги скористалися 1 млн 111 тис. громадян України та 612 тис. українських родин.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-