Підвищення мінімальної зарплати у Польщі: скільки зароблятимуть українці?

Підвищення мінімальної зарплати у Польщі: скільки зароблятимуть українці?

Укрінформ
У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі

У Польщі з 1 липня відбулося друге за рік зростання мінімальних зарплат. Це означає, що зросла також оплата праці українців, повідомляють у Міграційній платформі EWL.

ЗАРОБІТОК УКРАЇНЦІВ

Підвищення мінімальної зарплати в РП означає, що мінімальні оклади та погодинні ставки для українців у Польщі, які працюють за трудовим договором, зросли на 110 злотих брутто (майже на 1 тис. грн) – до 3600 злотих брутто (орієнтовно 2783 злотих нетто – приблизно 25,3 тис. грн).

Мінімальна ставка на годину для працюючих за договором доручення нині становить – 23,50 злотих брутто (210 грн). У місяць це відповідно – 4700-5875 злотих (приблизно  42,6-53,2 тис. грн) залежно від кількості відпрацьованих годин.

Таким чином, від початку року мінімальна зарплата у Польщі зросла майже на 600 злотих (5,4 тис. грн). Цьогоріч розмір мінімального окладу в Польщі вже збільшували у січні –  від 3010 до 3490 злотих брутто.

Підвищення також впливає на надбавки за роботу в нічний час, оплату паркування, допомогу по вагітності та пологах, лікарняні або вихідну допомогу. Усі ці виплати розраховуються на основі національного мінімуму.

У 2024 році знову очікується подвійне підвищення мінімальної заробітної плати у Польщі. Спочатку розмір мінімалки зросте у січні до 4242 злотих брутто за трудовим договором (38,5 тис. грн) і 27,70 злотих брутто погодинно (249 грн). А потім – у липні 2024 року до 4300 злотих брутто (майже 39 тис. грн) і 28,10 злотих брутто погодинно (253 грн).

ВАКАНСІЇ ПРАЦІ

Найбільше вакансій для українців, без обов’язку знання польської мови та досвіду, наразі пропонують у сфері логістики. Йдеться про роботу з комплектації та пакування посилок на складах одягу та продуктових складах. Такі вакансії праці є на території всієї Польщі. Найбільше їх у Нижньосілезькому (адміністративний центр – Вроцлав), Поморському (Гданськ), Великопольському (Познань) і Мазовецькому (Варшава) воєводствах. У середньому на такого роду роботах можна заробити від 5500 до 6800 злотих (49,8 - 61,6 тис. грн) залежно від кількості робочих годин.

Багато пропозицій праці є також на підприємствах харчової і переробної промисловості. Йдеться про пакування яєць, виготовлення сосисок чи виробництво іншої м’ясної продукції. Підприємства, які пропонують таку роботу, знаходяться переважно у Великопольському воєводстві. Також можна знайти вакансії на підприємствах з переробки риби, в основному в Поморському регіоні.

Ближче до кордону з Німеччиною та Словаччиною українцям пропонують роботу на підприємствах машинобудівної галузі. Це воєводства з центрами у Вроцлаві та Катовіце.

Польська економіка стикається з дефіцитом кадрів, тому однією з найзатребуваніших вакансій у Польщі є рекрутер – людина, яка займається пошуком та залученням кадрів.

«Це робота, яку можна виконувати онлайн з України чи Польщі як додатковий заробіток. За неї платять від 1000 до 50 000 злотих (від 9 тис. до 453 тис. грн). Кадрові агенції готові витрачати кошти на навчання рекрутерів і пропонують усілякі бонуси. Усе через те, що польські підприємства мають замовлення, а робочих рук не вистачає через брак чоловіків і міграцію українців до інших країн Європи, де вони теж мають спрощений доступ до ринку праці. Своїми ресурсами Польща не може впоратися – рівень безробіття у країні залишається низьким», – зазначає директорка департаменту рекрутації Міграційної платформи EWL Мар’яна Семенюк.

За даними Головного статистичного управління Польщі, рівень безробіття у Польщі в травні склав 5,1%. Євростат у квітні фіксував у Польщі, поряд з Чехією, найнижчий рівень безробіття в Європі – 2,7%.

Як відомо, у Польщі на сьогодні може перебувати понад 3 млн громадян України, з них понад 1 млн – це ті, хто приїхав до Польщі після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України.

Юрій Банахевич

Перше фото: Getty Images

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-