У Стокгольмі українські активісти вимагали нових санкцій проти росії

У Стокгольмі українські активісти вимагали нових санкцій проти росії

Фото
Укрінформ
Посилити санкції і впровадити повне ембарго на торгівлю з росією вимагали учасники протестної акції, що відбулася на площі Сергельсторг у столиці Швеції.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, в демонстрації взяли участь українці, які через війну зараз проживають у Швеції та представники політичної, інтелектуальної еліти цієї скандинавської країни.

«Ми зримо бачимо, як не тільки в Україні, але й у світі російська мова втрачає свої позиції. Це все – наслідок нападу росії на Україну. Все більше людей не хочуть розмовляти мовою агресора, окупанта. Натомість світ дедалі більше пізнає українську історію, культуру, все більше людей хочуть розмовляти українською мовою, у тому числі й тут, у Швеції, що прийняла тисячі українців, які  потерпіли від війни. Нині у нас популярнішими стають курси української мови, а цієї осені в Гетеборзі ми запланували провести великий форум перекладачів, то вже зараз багато хто із наших письменників удосконалює знання української мови», – сказала, звертаючись до учасників демонстрації, голова Асоціації письменників Швеції Грете Роттбелль.  

Голова Асоціації письменників Швеції Грете Роттбелль
Голова Асоціації письменників Швеції Грете Роттбелль

Демонстранти, серед яких, крім українців були також громадяни Швеції, вимагали надати Україні більше зброї, змусити росію створити «зелені коридори» для евакуації постраждалих цивільних, вислати російських дипломатів зі Швеції.

Організатори акції – активісти громадської ініціативи Nordic Ukraine Forum.

Як повідомляв Укрінформ, Швеція підтримує використання заморожених активів для відбудови України.

Раніше повідомлялося, що на початку цього року у Стокгольмі  відбулося зібрання української громади під гаслом «Україна об’єднана проти ворога в захисті своєї територіальної цілісності». 

Фото: Олег Снітовський

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-