Кількість нелегально працюючих українців у Польщі зменшилася на третину

Кількість нелегально працюючих українців у Польщі зменшилася на третину

Укрінформ
У 2022 році у Польщі виявили 7 482 громадянина України, які працювали нелегально, що на 29% менше порівняно з 2021 роком.

Про це повідомив кореспондент Укрінформу.

При цьому українці залишаються найбільшою групою іноземців, які працюють в Польщі нелегально, пише Rzeczpospolita з посиланням на дані Прикордонної служби Польщі.  

Як повідомила Укрінформу керівник відділу легалізації Міграційної платформи EWL Марія Кузенко, це невеликий відсоток, порівняно з числом біженців, які знайшли притулок і почали працювати у Польщі, а також враховуючи загальну кількість українців, які проживають в Польщі – близько 2,3 млн громадян України.

Читайте також: Українці можуть оформити ID-картку в Польщі з 14 років

Загалом упродовж 2022 року в Польщі виявили 10 705 нелегально працюючих іноземців. Це на 2 565 осіб менше, ніж торік. Загальна тенденція нелегального працевлаштування іноземців у Польщі йде на спад, однак при цьому помітно зросла кількість представників певних національностей, які виконують роботу нелегально. Переважно йдеться про робітників з країн Азії: вдвічі зросла кількість нелегально працевлаштованих громадян Індії, на третину – громадян Грузії, а також індонезійців і турків. За даними польських прикордонників, в Польщі на одну шосту поменшало нелегальних працівників-росіян та білорусів. Найчастіше іноземці виконували нелегальну роботу в будівництві, транспорті, виробництві, гастрономії та сфері послуг. 

Експерти Міграційної платформи EWL повідомляють, що «на гачок» нелегального працевлаштування переважно потрапляють ті, хто вперше їде на заробітки до Польщі, через брак досвіду або ті, хто хоче заробити більше і працює без трудових договорів.

Читайте також: У Польщі для українців відкрили ще один стаціонарний центр обслуговування громадян

«У Польщі достатньо простий доступ до ринку праці порівняно з іншими європейськими країнами. Особливо зараз, коли, маючи тимчасову охорону громадянин України може працевлаштуватися без спеціальних дозволів. Натомість часто бажаючи заробити більше, люди погоджуються працювати без трудового договору. Це одна з найпоширеніших схем нелегального працевлаштування. В результаті вони можуть зовсім не отримати зарплату або мати правові наслідки (штрафи тощо)», – констатує Кузенко.

Нагадаємо, станом на сьогодні в Польщі може перебувати приблизно 2,5 млн громадян України, зокрема приблизно мільйон прибули до Польщі початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, 24 лютого. Українці надалі обирають Польщу як основний напрямок економічної міграції. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-