У Румунії діаспора організувала круглий стіл, присвячений Івану Мазепі

У Румунії діаспора організувала круглий стіл, присвячений Івану Мазепі

Фото
Укрінформ
Комітет Галацької філії Союзу українців Румунії (СУР) організував круглий стіл на тему «Гетьман Іван Мазепа між міфом та історичною реальністю», присвячений 350-річчю обрання Івана Мазепи гетьманом України.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці СУР.

За повідомленням, захід розпочався покладанням квітів до погруддя гетьмана Івана Мазепи, що знаходиться в парку Свободи в місті Галац.

Після покладання квітів у фестивальному залі Художнього Ліцею ім. «Димитрія Кукліна» відбувся круглий стіл «Гетьман Іван Мазепа між міфом та історичною реальністю».

Захід відкрила голова Галацької філії Союзу українців Румунії, пані Леон Іляна, яка передала привітання голови Союзу українців у Румунії, депутата Миколи Мирослава Петрецького та представила запрошених гостей, серед яких був заступник міського голови Крістіан-Сорін Енаке, який запевнив членів Галацької філії, що мерія завжди буде підтримувати їх.

Про життя та подвиги Гетьмана Івана Мазепи, про створені навколо нього міфи та легенди, а також про стосунки, які він мав з Молдовою та Валахією, особливо з господарем Дімитрієм Кантеміром, говорили директор Музею історії ім. «Павла Палтаня» Крістіян-Драгош Килдерару, виконавчий директор Повітового управління культури Китилін Негоїци, письменник Михайло Гафія Трайста та скульптор Георге Мунтяну.

Захід завершився презентацією першого фільму про Івана Мазепу (1909) та концертом на якому виступили Діяна Доґару (фортепіано), Анішоара Негуре (обої) та ансамбль «Егрета» Тульчанської філії Союзу українців у Румунії.

Нагадаємо, Тіміськa філія Союзу українців Румунії організувала фестиваль «День міжетнічної культури», у якому взяли участь художні колективи не лише з Тіміського повіту, а й з Караш-Северінського і Марамуреського регіонів.

Фото: СУР / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-