Діаспора провела «Дні української культури» у Бухаресті

Діаспора провела «Дні української культури» у Бухаресті

Фото
Укрінформ
Комітет Бухарестської філії Союзу українців Румунії (СУР) організував дводенний захід «Дні української культури», спрямований на популяризацію та представлення різних аспектів української культури – від літератури до гастрономії.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці СУР.

У культурному заході, що відбувся вп’яте, взяли участь члени Союзу українців Румунії, студенти, журналісти, письменники, біженці з України.

На відкритті заходу виступили: Михайло Трайста, голова Бухарестської філії СУР, Богдан Мойсей, перший заступник голови СУР, Володимир Антофійчук, доктор філологічних наук, професор Чернівецького університету імені Юрія Федьковича та Світлана Приходько, представниця Посольства України в Румунії.

«Після церемонії офіційного відкриття заходу відбулася презентація книги Міхая Трайсти «Українці та росіяни. Імагологічні аспекти». Її представила доктором філологічних наук, доцентом Марією Ірод та адвокатом Сесілією Маран, а актриса Магда Беческу зачитала презентації професорів Антоанети Олтяну та Константіна Джамбашу. Модератором заходу був актор Штефан Апостол. Презентація книги завершилася конкурсом на тему «Як добре ми знаємо українську культуру?» Учасники мали відповісти на запитання про українську історію, гастрономію, музику та літературу, а переможці були нагороджені дипломами та книгами», – йдеться в повідомленні.

Також відбулася детальна презентація видань Союзу українців Румунії – журнал «Наш голос» презентувала головний редактор Ірина Мойсей, журнал «Ecouri Ucrainene» («Українські відлуння») – редактор Корнелій Ірод, газету «Український вісник», презентував головний редактор Михайло Михайлюк, газету «Curierul Ucrainean» («Український вісник»), редактор Штефанія П’єтряну, а про газету «Вільне слово» та дитячий журнал «Дзвоник», розповів Михайло Трайста.

Потім, за повідомленням, усі присутні були запрошені на виставку «Тарас Шевченка очима карикатуристів світу», яку організував художник Раду Яцку. Він представив портрети Тараса Шевченка, зроблені художниками з різних країн світу: України, Румунії, Болгарії, Польщі, Хорватії, Греції, Македонії, Австрії, Швейцарії, Бельгії, Франція, Іспанії, Португалії, Бразилії, Марокко, Туреччини, Єгипту, Палестини та Ірану. Перший день закінчився музично-поетичним концертом, на якому виступили Петру Шойман, Флорін Цуцуяну, Траян Кірікуце, Ніку Нікушор тощо та показом художнього фільму «Донбас» українського режисера Сергія Лозниці.

Також у СУР розповіли, що наступного дня, після богослужіння отця Володимира Малковича в українській православній церкві в Бухаресті, відбулася презентація книг, які переклали з української мови на румунську Михайло Трайста, Корнелій Ірод, Михаєла Гербіл, Марія Семенюк, Альонаю Біволару, Аспазія Регуш і т.д.

Після цього відбувся конкурс декламування українських віршів, за участі присутніх гостей, кожен учасник виходив перед публікою та читав вірш. Глядачі голосували, а переможці були нагороджені грамотами та книгами.

На завершення відбувся музично-поетичний концерт, на якому виступили Петру Шойман, Флорін Цуцуяну, Дан Васілеску разом з Наталією Панчек та вокальною групою «Тиса», що діє при Бухарестській філії СУР. Актори Магда Беческу та Штефан Апостол представили коротке шоу, а наприкінці концерту був хвилюючий момент родини українських біженців, члени якої заспівали пісню про війну в Україні.

Також у СУР додали, що протягом двох днів учасники мали змогу скуштувати страви української національної кухні.

Нагадаємо, Сату-Марська філія Союзу українців Румунії (СУР) організувала захід «Дружба без кордонів», у якому взяли участь представники діаспори, а також діти та їхні батьки з України, що полишили батьківщину через напад росії.

Фото: Uniunea Ucrainenilor din România / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-