У Словенії урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

У Словенії урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

Фото
Укрінформ
У Словенії на території парку La Ciotat Park міста Крань 8 листопада, напередодні Дня української писемності та мови, відбулося урочисте відкриття пам’ятника класику української літератури Тарасу Шевченку.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Посольство України Республіці Словенія.

В урочистій церемонії відкриття пам’ятника взяли участь мер м. Крань Матяж Раковец, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Республіці Словенія Михайло Бродович, Почесний Консул України в Республіці Словенія Санді Брезовнік. Автор пам’ятника – Народний художник України, скульптор Сейфаддин Алі-огли Гурбанов.

Зауважується, що погруддя встановлене на нещодавно створеній Алеї сучасників Франце Прешерена, найвидатнішого літературного митця Словенії. «Значення Прешерена для словенців подібне до значення Шевченка для українців. За змістом вірші Т.Шевченка дуже схожі на поезію Ф.Прешерена» - зазначив мер м. Крань Матяж Раковець.

«У своєму виступі, виголошеному словенською мовою, Посол Михайло Бродович зазначив, що «без сумніву Шевченко є тією постаттю, яка об’єднує українців як в Україні, так і за її межами. Саме Шевченка з любов’ю і пошаною вже не одна генерація називає, і цілком заслужено, батьком української нації. Сила й велич Шевченка не лише в його поезії. Він повернув нам українцям історичну пам’ять, розбудив національну свідомість і примусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу», – повідомили у дипустанові.

У Словенії урочисто відкрили пам’ятник Тарасу Шевченку

Також наприкінці виступу Посол подякував всім, хто долучився до увічнення видатної постаті української культури на словенській землі, особливо – автору пам’ятника, скульптору Сейфаддину Гурбанову.

Крім того, у рамках церемонії відкриття Посол Михайло Бродович та Почесний консул Санді Брезовник зробили записи в книзі почесних гостей міста Крань. На згадку про участь у спільному проєкті, мер м.Крань Матяж Раковець передав Послу України в Словенії пам’ятний документ під назвою «Шлях сучасників Прешерена».

Своєю чергою посол Михайло Бродович вручив меру м.Крань лист-подяку за вагомий внесок у розвиток двосторонніх культурних відносин та подарував примірник «Кобзаря» Шевченка словенською мовою у перекладі Й.Абрама.

«Відкриття пам’ятника Т.Шевченку напередодні відзначення в Україні Дня української писемності та мови є черговим вагомим внеском в популяризацію української культурної спадщини в Республіці Словенія та демонструє високий рівень  взаємовідносин між обома країнами», – наголосили в посольстві.

Нагадаємо, перший на Близькому Сході пам’ятник Тарасу Шевченку освятили у Лівані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-