СКУ привітав Пласт з річницею заснування організації

СКУ привітав Пласт з річницею заснування організації

Відео
Укрінформ
Світовий конґрес українців привітав пластунів по всьому світі з відзначенням 109-тої річниці Дня першої Пластової присяги.

Як передає Укрінформ, про це СКУ повідомив у Фейсбуці.

СКУ нагадав, що відомі діячі української діаспори в різний час належали до лав організації, зокрема економіст Богдан Гаврилишин, співачка Квітка Цісик, астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер і віцепрем'єр-міністр Канади Христя Фріланд.

Світовий конґрес подякував Пласту за те, що організація продовжує виховувати наступні покоління українських лідерів і опублікував відео, у якому йдеться про інструктора юнацтва в Пласті Олеся Микиту, який допомагає Ілону Маску забезпечити всю планету безплатним інтернетом.

Читайте також: Пласт Кіпру провів майстер-клас зі стрільби з лука

Олесь Микита уже п’ять років працює у компанії Space X у Сіетлі інженером проєктувальником системи Starlink. Олесь – онук іммігрантів. Він, як і його батьки, народився в Америці, але попри це вони залишилися українцями.

«До пласту Олесь потрапив у шість років, нині це найстарша скаутська організація, що об’єднує понад 10 тисяч пластунів з України та Української діаспори. Один з основних принципів пласту – повага та рівність. У пласті діти пізнають природу та життя серед природи. За понад вікову історію пласт виховав тисячі українських лідерів по всьому світу, але тільки у 2019 році організація отримала державне визнання в Україні», – йдеться у відео.

Зауважується, що Світовий конґрес Українців разом з іншим організаціями наполягав на голосуванні відповідного закону.

«Пласт, спілка української молоді, Союз українських студентів Канади, Світовий конґрес українських молодіжних організацій – всі вони різні, зі своїми традиціями та історією, але саме вони виховують українців, які змінюють світ на краще», – наголошується у привітанні.

Зауважимо, що Пласт є національною скаутською організацією України, мета якої – сприяння всебічному патріотичному вихованню і самовихованню української молоді на засадах християнської моралі.

Пласт був створений у 1911 році, невдовзі після заснування скаутського руху Робертом Бейден-Пауелом в 1907 року, а вже 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу. Серед засновників організації були Іван Чмола, Олександр Тисовський та Петро Франко. В основі назви «Пласт» є відповідник англійського Scout (розвідник), взятий за прикладом пластунів – козаків-розвідників.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-