Українська співачка у США провела десятки концертів для допомоги Україні

Українська співачка у США провела десятки концертів для допомоги Україні

Фото, відео
Укрінформ
Українська співачка в США Анна Чеберенчик організувала десятки благодійних концертів, аби зібрати кошти на допомогу пораненим учасникам Револіюції Гідності та бійцям АТО/ООС.

Про це повідомляє Голос Америки.

"Коли в Україні розпочалась Революція Гідності, а згодом російська агресія на сході країни, українці Сполучених Штатів організували безпрецедентну кампанію допомоги Батьківщині. Допомагали і нерідко продовжують допомагати, хто як може. Співачка Аничка, яка волею долі опинилась у Каліфорнії, провела десятки концертів по всій країні і зібрала загалом понад 100 тисяч доларів на потреби України", - йдеться у повідомленні.

У домі Анни Чеберенчик, неподалік столиці Каліфорнії Сакраменто лунає лемківська пісня. Жінка з лемківської родини на Львівщині, лемківські пісні співає з дитинства, а згодом вони стали основою її професійної кар’єри.

На сцені вона Аничка. У розпал співочої кар’єри в Україні жіка одружилась і переїхала до Сполучених Штатів. Однак ніколи не втрачала зв’язку з Батьківщиною. Коли в Києві почалась Революція Гідності, а потім війна на сході України, вона відчула потребу допомогти Батьківщині.

"Я просто поговорила з чоловіком і сказала, що, можливо, я постараюсь використати свій талант у таких цілях. Тому що багатьох людей я знаю, на багатьох фестивалях виступала. Тож, можливо, ми зберемо кошти разом і передамо в госпіталь пораненим", - каже Аничка.

Перший концерт відбувся у Сан-Франциско, другий - у Лос-Анджелесі, третій - у Сакраменто. Так співачка зібрала перші 16 тисяч доларів.

Кожен концерт збирав аншлаги. Українці Америки прагнули допомогти Батьківщині, підтримували співачку та активно жертували гроші.

"Я взагалі дуже хвилювалась, бо, телефонуючи до людей, я не знала якою буде відповідь. Всі приміщення мені давали безкоштовно, усі, хто виставляли звук, безкоштовно працювали, щоб допомогти. Всі, кому дзвонила, казали "Аничка, нема проблем, ти що", - згадує співачка.

У 2015-му році до Лос-Анджелеса на реабілітацію почали прибувати перші поранені українські військові. Виникла потреба у грошах. Аничка знову повернулась на сцену.

"За реабілітацію потрібно платити, і кошти потрібні. Я знала Ірину Ващук, яка привезла їх сюди. Зайшла розмова, що потрібні кошти. Я сказала, що можу допомогти, я можу продовжити концерти, які робила", - каже Аничка.

Співачка організувала десятки концертів у США та Канаді. Всі кошти йшли на лікування, реабілітацію, протезування поранених українців. На гастролі з Аничкою їздила її тоді чотирирічна донька Христинка.

"Ми всюди в Америці були. Ми були в Гартворді, в Клівленді, в Чикаго", - згадує Христинка.

Поміж військових, які пройшли реабілітацію у Каліфорнії, був важко поранений під Слов’янськом штурман армійської авіації майор Сергій Тітаренко. З ним у співачки зав'язалась особлива дружба.

Разом навіть записали в Україні пісню «Настане мирний час» для соціально-мистецького проєкту «Пісні війни».

Аничка розповідає, що українці Каліфорнії продовжують підтримувати родини загиблих воїнів, а вона особисто продовжує збирати кошти тим, що найкраще вміє - піснею.

Читайте також: Українці Чехії готові підтримати українську армію в разі потреби

Фото: wz.lviv.ua, Голос Америки

Відео: Голос Америки

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-