Українка зі Словенії започаткувала флешмоб на захист українського борщу

Українка зі Словенії започаткувала флешмоб на захист українського борщу

Фото
Укрінформ
Українка зі Словенії Інна Демченко започаткувала флешмоб, аби нагадати світу, що борщ – традиційно українська, а не російська страва.

Відповідний пост активістки розміщено у групі "Українці в Хорватії" у Facebook.

«Прошу всіх українців Словенії, України та світу відгукнутися і виставити у себе на сторінці хештег чи то англійською, чи то словенською, чи мовою країни, в якій ви проживаєте! Не будьте байдужими, адже йдеться за нашу культуру та ідентичність!», - йдеться у дописі.

Інна Демченко нагадала про роботу України щодо включення класичного українського борщу до  списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. «Ми повинні отримати це визнання і захистити наш борщ! Ця крадіжка і брехня, що борщ є «російським супом з червоним буряком», є ганебною, і ми повинні це зупинити всі разом! Прошу підтримати цю ініціативу! Це дуже важливо!», - написала українка.‎

Виступити на захист українського походження і приналежності борщу Інну Демченко, зокрема, спонукав напис в одному із закладів громадського харчування Любляни. В оголошенні пропонували скуштувати борщ, який назвали «російським супом». Також трактування українського борщу як «супу» зустрічається на етикетках продукції деяких торгових марок.

Нагадаємо, що у Міністерстві культури України ще у 2018 році підтримали ініціативу щодо внесення українського борщу до списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО і розпочали необхідні процедури.

За словами очільника Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексія Дорошенка, “борщ відповідає критеріям ЮНЕСКО, оскільки сприяє національному розвитку та свідчить про культурну ідентичність суспільства».

Фото: Укрінформ, Inna Demchenko‎

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-