«Червона Рута 2019» у Чикаго відкрила сезон українських фестивалів у США

«Червона Рута 2019» у Чикаго відкрила сезон українських фестивалів у США

Фото
Укрінформ
Щорічний фестиваль української культури "Червона Рута" у м. Палатайн, що відбувся цими вихідними, відкрив сезон українських фестивалів у штаті Іллінойс.

Про це йдеться на сторінці Генерального консульства України в Чикаго у Facebook.

"Український фестиваль «Червона рута» в м.Палатайн розпочав сезон фестивалів у штаті Іллінойс. Надзвичайно приємна та дружня атмосфера, виступи дитячих колективів, співаків та музикантів з України, традиційний ярмарок та національна кухня, танці та інші розваги. Велика подяка організаторам за підтримку та розвиток українських традицій та культури", - йдеться у дописі. 

Зазначається, що фестиваль відвідало багато американців, які з цікавістю розпитували про Україну, традиції та смакували нашу кухню.

Фестиваль «Червона Рута 2019» відбувся утретє і традиційно запросив яскравих зірок музики. Відповідно до інформації на постері, цьогоріч на заході виступили український автор-виконавець, рок-музикант та композитор, народний артист України (2017), лідер гурту «Плач Єремії»Тарас Чубай, українсько-американський рок-гурт FliT, співачка Уляна Малиняк з Лос-Анджелеса.

Свою творчість гостям фестивалю  презентували також «українська Ванесса Мей», виконавиця у стилі «етно-поп» скрипалька Інесса Тимочко з Нью-Йорка і  популярний ансамбль "Горлиця" при Українській православній церкві Св. Андрія в м. Блумінгдейл, штат Іллінойс (хореограф В'ячеслав Тіхонов).

Як зазначається на сторінці ансамблю "Горлиця" (Horlytsia Ukrainian Dance Ensemble) у Facebook, це був чудовий фестиваль, «де єдналися громади українських парафій, де на одній сцені виступали танцюристи багатьох українських ансамблів, виконавці різних голосів і стилів, де всією громадою готували українські страви і демонстрували приклад українства майбутнім поколінням!».

А кураторка Українського національного музею в Чикаго Марія Климчак у дописі в соцмережі додала: «Якщо до Чикаго прилітає Чубай - це чудова прикмета тому, що фестивальне літо набирає обертів, і що тим могутнім мотиватором об'єднання нашої громади є голос Чубая. Новина про те, що Тарас Чубай є гостем фестивалю «Червона Рута» в Палатайн діє як магія. Відчуваєш тепле проміння вітру з України і без перебільшення повертаєшся чумацький шляхом до рідних порогів. У минулому залишимо рудименти присвоєння звань артистам. Найвищим визнанням є те, що коли мова йде за Чубая, то кожен скаже -наш Тарас! «Червона Рута» скликає друзів».

Організаторами фестивалю є Palatine Ukrainian Festival - Фестиваль Червона Рута Палатайн, українсько-американський панк-рок гурт FliT (Цинциннаті, Огайо), громадська організація CYM (AUYA) Palatine, українська греко-католицька церква Непорочного зачаття у Палатайні, магазин аудіовізуального обладнання ZvUk (Чикаго).

Фестиваль мав також благодійну складову. Як зазначається, зібрані на заході кошти будуть спрямовані на будівництво нової церкви в м. Палатайн, в околицях якого проживає велика українська громада, та допомогу Україні.

Фото: Horlytsia Ukrainian Dance Ensemble, Ukrainian People Magazine, Palatine Ukrainian Festival - Фестиваль Червона Рута Палатайн‎

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-