У Будапешті відзначили 100-річчя відкриття Дипломатичної Місії УНР в Угорщині

У Будапешті відзначили 100-річчя відкриття Дипломатичної Місії УНР в Угорщині

Фото
Укрінформ
Конференція до 100-річчя відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині відбулася у Будапешті.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Угорщині.

«8 лютого 2019 р. у Будапешті пройшла  конференція «100-річчя відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині як вимір багатовікової історії двосторонніх відносин двох країн», організована Посольством України в Угорщині та Державним самоврядуванням українців Угорщини за сприяння Почесного консула України в місті Шіофок Золтана Хорвата, - йдеться у повідомленні.

Відкрив конференцію Голова Державного самоврядування українців Угорщини Юрій Кравченко.

З вітальним словом до учасників заходу звернулася Надзвичайний і Повноважний Посол України в Угорщині Любов Непоп. Вона зазначила, що відкриття Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині 100 років тому було важливою віхою в історії українсько-угорських двосторонніх відносин, які мають тисячолітні корені.

«Згадуючи, як угорські племена на своєму шляху до Європи в пошуках нової батьківщини проходили через територію сучасної України, як Ярослав Мудрий спочатку прихистив у себе в Києві майбутнього угорського короля Андраша І, а потім поріднив дві країни, віддавши за нього заміж свою доньку Анастасію, як Угорщина стала однієї з держав, з якою дипломатичні відносини встановила 100 років тому УНР, ми розуміємо, що сьогоднішня підтримка з боку Угорщини в протидії російській агресії проти Україні ґрунтується на багатовіковій історії українського та угорського народів та їхніх взаємозв'язків, - йдеться у повідомленні.

У рамках конференції з доповідями виступили Провідний науковий співробітник відділу історії міжнародних відносин та зовнішньої політики Інституту історії України НАН України, Голова Наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин, заступник голови українсько-угорської комісії істориків Ірина Матяш; Науковий співробітник Інституту історії Угорської академії наук, секретар українсько-угорської комісії істориків доктор Аттіла Шереш, а також Головний архівіст Будапештського столичного архіву, доктор Аттіла Саколцаї.

В доповідях увага була приділена історичним аспектам відкриття, функціонування та завершення роботи Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР. Мова йшла про те, як бажання розвивати економічні відносини з СРСР спонукало до його визнання і як радянська влада передумовою для започаткування відносин ставила закриття українських закордонних диппредставництв. Йшлося також про вплив на розвиток відносин України та Угорщини 100 років тому загальної геополітичної ситуації, про важливість спільних інтересів та інформаційної складової.

У рамках заходу було продемонстровано фотоекспозицію архівних документів про діяльність Надзвичайної Дипломатичної Місії УНР в Угорщині.

Висловлюючи сподівання на подальшу підтримку Угорщиною територіальної цілісності України, Посол презентувала присутнім угорськомовну версію відео-ролика «Ukraine under aggression», інформуючи партнерів про тривалу російську агресію проти нашої держави.

Нагадується, що Надзвичайна Дипломатична Місія в Угорщині розпочала діяльність 24 січня 1919 р. і, пропрацювавши в Будапешті до кінця травня 1924 р., стала дипломатичним представництвом УНР, яке було закрите останнім. Її першим очільником був Микола Галаган.

Фото: прес-служба Посольства України в Угорщині та сторінка Державного Самоврядування Українців Угорщини у Facebook

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-