У Гельсінкі стартують українські кінодні

У Гельсінкі стартують українські кінодні

Укрінформ
У фінській столиці 16-17 листопада відбудуться Дні українського кіно, в рамках якого покажуть соціальну комедію «Герой мого часу» та анімаційний мультфільм «Викрадена принцеса».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ідея цьогорічних кіноднів – показати чим живе Україна, окрім війни, яким є мирне існування в країні. Військовому конфлікту з Росією того року ми вже присвячували фільми «Школа №3» та «Кіборги». Дійсно війна – одна з топових тем, з якою асоціюється Україна за кордоном. Проте попри все країна продовжує розвиватися, зокрема у сфері культури, про що свідчить значна кількість свіжих кінострічок. Цьогоріч ми покажемо «Героя мого часу» та «Викрадену принцесу», - розказала координаторка проекту Наталя Терамае (Дмитренко).

За її словами, після показу «Герой мого часу» заплановано скайп-конференцію із режисеркою фільму Тоньою Ноябрьовою. 

Також вона зазначила, що мультфільм «Викрадена принцеса» (реж. Олег Маламуж) буде цікавий глядачам різного віку як сучасний проект сімейного кіно, а також дасть можливість попрактикувати знання української мови.

«Крім іноземців, нашою цільовою аудиторіє також є українські діти, які живуть за кордоном. Оскільки, як правило, вони добре інтегровані у фінське суспільство, але їм бракує зв'язків із українською культурою», - пояснила Терамае (Дмитренко). 

Українські кінодні пройдуть 16 листопада о 18:30 та 17 листопада о 13:30 в одному з центральних кінозалів Гельсінкі - Kino K-13 за адресою: Helsinki, Kanavakatu 12. 

Організатори та партнери заходу - Товариство українців у Фінляндії, Посольство України у Фінляндії, місцева влада Гельсінкі, Відкрита група Суомі-Україна-Сильта.

Фільм «Герой мого часу» – соціальна комедія про молодого хлопця, який приїхав до столиці у пошуках кращого життя. Це універсальна історія, яка буде близькою місцевій аудиторії, адже кожне суспільство переживає внутрішню міграцію населення до метрополії. 

Мультфільм «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила» вийшов на екрани 7 березня цього року і став хітом українського кінопрокату. Вже у перший вікенд його подивилися 285 тис. 784 глядачів, а бокс-офіс склав 21 млн 489 тис. 581 грн, встановивши новий рекорд для фільмів українського виробництва. Права на показ фільму придбали понад 50 країн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-