У штаб-квартирі ООН у Відні пройде Тиждень України

У штаб-квартирі ООН у Відні пройде Тиждень України

Ексклюзив
Укрінформ
У штаб-квартирі ООН на території Віденського міжнародного центру (Vienna International Centre - VIC) з 12 по 16 листопада проходитиме "Тиждень України в ООН", присвячений утвердженню активної ролі українських жінок у суспільстві.

Культурний захід організовується Українським клубом при VIC (об’єднує українців-співробітників структур та організацій ООН у Відні) за підтримки Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні, повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

"Тиждень України в ООН, який проходитиме у Відні з 12 по 16 листопада, має на меті висвітлити значний внесок українських жінок у культурний, економічний та соціальний розвиток суспільства, гідно представити нашу державу в міжнародних організаціях у Відні", - зазначила в коментарі кореспондентові агентства організатор заходу, голова Українського клубу при Віденському міжнародному центрі Соломія Омелян.

Соломія Омелян
Соломія Омелян

За її словами, через призму культурної спадщини та сучасних досягнень у культурній сфері українські співачки, музикантки, мисткині, фотографи, дизайнерки та медіа-експерти "продемонструють свої вміння і таланти, поділяться своїми роботами та історіями особистого успіху".

"Важливо, щоб успішні українки заохочували інших дівчат та жінок здійснювати свої мрії, професійно та духовно розвиватися, а також відігравати активну роль у своїх громадах", - зазначила Омелян, яка працює в Організації ООН з промислового розвитку (UNIDO).

Відкриття "Тижня України в ООН" відбудеться 12 листопада в "Кімнаті Моцарта"(Mozart Room) в ресторані ООН на території VIC.

Захід розпочнеться з інтерактивної сесії-дискусії на тему “Сприяння сталому розвитку через активну роль жінок та жіноче лідерство”. Участь у ній візьмуть, зокрема, відомі українські жінки-лідерки, такі як головна диригентка Опери та філармонічного оркестру міста Грац Оксана Линів, доктор-нейрофізіолог голова німецько-українського наукового товариства Ольга Гаращук, громадська активістка, голова неурядової організації "Місто-Сад" Євгенія Кулеба, підприємець, співзасновниця бренду Robo Wunderkind ("Робо-вундеркінд") Анна Яроцька. Серед учасників сесії будуть і чоловіки.

Після панельної дискусії відбудеться представлення проекту Українського клубу "Від інспірації до дії" про українок в ООН у Відні, що має на меті "підтримати, інспірувати та мотивувати інших дівчат та жінок бути суспільно активними, всесторонньо розвиватися та втілювати свої професійні цілі", зазначила Омелян.

Завершить захід виставка робіт київської мисткині з розпису на шовку Наталі Колпакової.

Програма "Тижня України в ООН" передбачає також проведення навчально-пізнавального майстер-класу з програмування іграшкових роботів для дітей, що пройде за підтримки віденської компанії Robo Wunderkind.

У середу, 14 листопада, відбудеться флеш-моб та концерт за участю провідної вокалістки віденської опери Зоряни Кушплер, видатного піаніста з німецького Ессена Яромира Боженка, молодої співачки Наталі Степаняк та бандуристки Олени Нечай.

Упродовж усього тижня у приміщенні ООН проходитиме доброчинний ярмарок українських сувенірів та книг, кошти від якого будуть спрямовані для потреб дитячого будинку №1 для дошкільнят у Львові, а у їдальні ООН усім відвідувачам будуть запропоновані українські страви за підтримки ресторану Schrnk (Відень).

У ротонді, центральній залі ООН, буде виставлена книжкова продукція від видавництва "А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА", роботи молодої художниці зі Львова Марини Наумчук з циклу "Феміна", фотовиставка реплік відомих картин в українських народних вбраннях, виставка дерев’яних 3-D карт тощо. 

На завершення Тижня України в ООН у п’ятницю, 16 листопада, пройде урочистий вечір-показ моди від провідних українських дизайнерок одягу Роксолани Богуцької, Олени Даць та Любові Чернікової. Гостей розважатимуть запальними танцями багаторазові призери міжнародних конкурсів Надія та Костянтин Панченки, музичний супровід - ді-джея Петра Амбрика. Також планується прийняття для дипломатичного корпусу та інших запрошених гостей.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-