Українці Росії вшанували пам'ять жертв

Українці Росії вшанували пам'ять жертв "Розстріляного відродження"

Укрінформ
Дипломати з України та іноземних держав, акредитованих у Росії, разом з українськими громадами РФ вшанували пам'ять розстріляних у карельському урочищі Сандармох жертв сталінських репресій, серед яких було до 30% українців.

Про це інформує прес-служба Генерального консульства України в Санкт-Петербурзі.

"4-5 серпня п.р. Тимчасово повірений у справах України в РФ Руслан Німчинський і Генеральний консул України в Санкт-Петербурзі Леся Лозинська, співробітники Посольства України в РФ і Генконсульства спільно з керівниками дипломатичних установ Республіки Польща, Естонської Республіки, Німеччини, акредитованих в Санкт-Петербурзі, представниками Посольства США в РФ, членами українських громадських організацій Санкт-Петербургу та Республіки Карелія, громадськості  Північно-Західного регіону РФ взяли участь у традиційних Міжнародних днях пам’яті в урочищі Сандармох (м.Медвєжегорськ, Республіка Карелія)", - йдеться у повідомленні.

Присутні поклали квіти з жовто-блакитними стрічками і запалили свічки пам’яті по загиблим українцям.

Нагадаємо, у цьому урочищі в 1937 - 1938 роках було розстріляно більш ніж 9500 людей 58 національностей, у тому числі українців. Серед них - яскраві представники "Українського відродження" XX сторіччя: письменники Валер'ян Підмогильний, Микола Зеров, Григорій Епік, Микола Куліш, Марко Вороний, Валер'ян Поліщук, режисер Лесь Курбас, історики Сергій Грушевський, Олександр Бадан-Яворенко, Володимир Чеховський.

У пам'ять жертв сталінського терору у 1997 році в урочищі Сандармох було відкрито меморіальне кладовище, де у 2005 році за ініціативи Карельського республіканського товариства української культури "Калина" встановлено Козацький Хрест "Убієнним синам України".

Також у Сандармосі встановлені меморіальні знаки у пам'ять страчених громадян інших національностей - поляків, литовців, естонців, німців, фінів, євреїв, грузин та інших.

У 2017 році виповнилося 80-річчя після початку хвилі масових вбивств у СРСР.

Фото: spb.mfa.gov.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-