У Стамбулі знайшли могилу відомого українця

У Стамбулі знайшли могилу відомого українця

Фото
Укрінформ
У Стамбулі встановили місце поховання Володимира Мурського, українського журналіста, дипломата та представника екзильного уряду УНР в Туреччині (1921-1935).

Про це у Твіттері повідомив Генеральний Консул України в Стамбулі Олександр Гаман.

"Після тривалих пошуків у Стамбулі встановлено місце поховання укр. громад. і політ. діяча, журналіста та дипломата Володимира Мурського. Дякуємо Aliya Usenova", - написав він.

За повідомленням ukr-ayna, поховання вдалося віднайти завдяки спільним зусиллям Генерального консульства України в Стамбулі та Українського культурного товариства у Стамбулі й особисто Алії Усенової, журналіста цієї спілки.

"Те, що було знайдене місце поховання Володимира Мурського – не є удачею або випадковістю. Це результат ретельної роботи, що здійснюється Генеральним консульством України та Українським культурним товариством у Стамбулі тривалий час. Зокрема, було проаналізовано безліч матеріалів про життя українців в Стамбулі на початку минулого століття, опрацьована велика кількість версій. Раніше, завдяки нашій спільній роботі та взаємодії, була розшукана могила подружжя Забілло і можливе місце поховання ще одного видатного українця, який брав активну участь в житті української громади Стамбулу у 1920-30-х роках та зробив багато добрих справ для наших співвітчизників, але, на жаль, був незаслужено забутий. Попереду ще багато цікавої та кропіткої роботи", - зазначила Алія Усенова.

Як відомо, Володимир Мурський народився в 1888 р. на Галичині. В 1917-18 рр. активно пропагував національно-державну і культурну політику Української Центральної Ради, редагуючи разом з Іваном Липою часопис "Українське слово" в Одесі, а згодом - очолюючи департамент преси і пропаганди УНР.

Працював радником посольства Української Народної Республіки у Стамбулі у 1918 році. В 1921 році Мурський разом із своєю дружиною, перекладачем, Софією Мурською (донька Францішки Вольської) жили у Відні. Вона у 1918-1921 роках працювала в апараті Міністерства закордонних справ УНР. З 1921 по 1935 рік Мурський був представником екзильного уряду УНР у Туреччині.

У 1930 р. Володимор Мурський видав книжку турецькою мовою  Ukrayna ve İstiklal Mücahedeleri (“Україна та її боротьба за незалежність”), з якою можна ознайомитися в Національній бібліотеці Туреччини в Анкарі.

Помер Мурський у 1935 році у Стамбулі.

Нагадаємо, раніше у Стамбулі було знайдено місце поховання подружжя Забілло, громадських діячів часів УНР.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-